WIMBLEDON

Kiša prekinula mečeve

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 20. lipanj 2011. 20:45

Vremenski uvjeti omeli su odigravanje mečeva već prvog dana trećeg Grand Slam teniskog turnira sezone, Wimbledona. Između ostalih, u trenutku proloma oblaka na terenu broj 3 igrao se i hrvatski derbi između Marina Čilića i Ivana Ljubičića.

Dvojici najboljih hrvatskih tenisača to je drugi međusobni ogled, a meč je prekinut kod rezultata 6-7(2), 6-3, 1-2 za Ljubičića. U trećem setu zasad nije bilo breaka, pa će sljedeći servirati Čilić.

Inače, u prvom setu prvi je break napravio Čilić u sedmom gemu, no najbolji hrvatski reket i 27. nositelj nije iskoristio servis za set kod 5-4, te se Ljubičić vratio iskoristivši jedinu break-loptu u dosadašnjem dijelu meča. U tie-breaku je potom bio smireniji i sa 7-2 došao do prednosti.

U drugom setu Čilić je stigao do breaka u osmom gemu i za razliku od prvog seta stečenu je prednost sačuvao.

Do trenutka prekida Ljubičić je odservirao 14 asova, a Čilić 7. Njihov jedini prijašnji meč igran 2008. u Indian Wellsu dobio je Ljubičić 2-0 u setovima.

Osim Ljubičića i Čilića, od ostalih hrvatskih tenisača kiša je omela i Ivu Karlovića koji je protiv Srbina Janka Tipsarevića stigao odigrati tek jedan gem.

Najbolji svjetski tenisač Rafael Nadal na uvjerljiv je način krenuo ka obrani naslova pobjednika u Wimbledonu. Prvog dana trećeg Grand Slama sezone savladao je Amerikanca Michaela Russella, 90. igrača svijeta, sa 6-4, 6-2, 6-2 i to nakon što je u prvom setu preokrenuo zaostatak 2-4.

- Vrlo je emotivno biti prvi igrač koji ima priliku igrati na ovom sjajnom terenu. Bio sam zaista uzbuđen. Bilo je fantastično vidjeti kako je teren u savršenim uvjetima – rekao je dvostruki vimbldonski pobjednik koji je protiv Harrisona imao prvi puta priliku otvoriti natjecanje u All England Clubu na središnjem terenu, budući je 2009. godine, godinu po osvajanju prvog naslova, propustio nastup zbog ozljede koljena.

Od ostalih dosad dovršenih mečeva spomenimo trijumf peterostruke vimbldonske pobjednice Venus Williams, koja je u 1. kolu bila bolja od Uzbekistanke Akgul Amanmuradove 6-3, 6-1. Za Venus je to tek drugi nastup na nekom turniru (prvi je bio Eastbourne, op.a.) nakon petomjesečne stanke uvjetovane ozljedom kuka, a u meču je djelovala vrlo oštro, zabivši 23 winnera, uz tek pet neforsiranih pogrešaka.

U 2. kolu Williams će igrati protiv teniske "bake" Kimiko Date-Krumm (40) koja je pobjedom u 1. kolu nad Katie O'Brien (6-0, 7-5) postala druga najstarija igračica s ostvarenom pobjedom na vimbldonskoj travi.