HTV Zagreb
CHALLENGER RAZINA

LEA BOŠKOVIĆ NOVIM POLUFINALEM POPRAVLJA NAJBOLJI RENKING KARIJERE Gojo i Serdarušić ispali u osmini finala nakon tri seta borbe

Polovične uspjehe ostvarili su hrvatski tenisači na ovotjednim Challenger turnirima.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 10. kolovoz 2019. 12:55

Mlada hrvatska tenisačica Lea Bošković nastavila je sa sjajnom serijom rezultata na challenger razini, ovoga je puta u Hechingenu ostvarila najmanje polufinale s dvije pobjede u jednom danu.

Najprije je bila bolja od njemačke igračice Tayisiye Mordeger (WTA 632) sa 6:1, 7:6 (1), a potom se revanširala Georgini Garciji Lopez (WTA 236) za prošlotjedni poraz u Bad Saulgauu. Sada je Bošković slavila sa 6:4, 7:6 (1) protiv Španjolke za prolaz u polufinale i nove bodove, što će joj omogućiti najbolji renking u karijeri (trenutno je na 350. mjestu).

Osmina finala bila je završna postaja za Ninu Serdarušića i Bornu Goju na challengerima u Manerbiju (Italija) odnosno Aptosu (SAD)

Zagrepčanin je u tri seta poražen od Talijana Federica Gaija (ATP 177), koban je bio izgubljeni servis u devetom gemu seta odluke - 6:3, 3:6, 4:6. Istu sudbinu, poraz u tri seta nakon što je dobio prvi, proživio je Splićanin, s tim da je on protiv Amerikanca Marcosa Girona (ATP 157) vodio s 3:1 u trećem setu, ali bez sretnog kraja - 6:3, 6:7 (2), 4:6.

05. svibanj 2024 22:34