SLAVILA I ŠARAPOVA

NEDODIRLJIV Đoković u Rimu pobijedio Federera pa mu pustili krivu himnu!

Đoković je nastavio svoj pobjednički niz u 2015. započet nakon poraza u finalu Dubaija od Federera 28. veljače. Od tada je srbijanski tenisač nanizao već 22 pobjede
Piše: HinaObjavljeno: 17. svibanj 2015. 21:01

Novak Đoković je i u nedjelju dokazao da je trenutno najbolji tenisač svijeta pobijedivši u finalu rimskog Mastersa Rogera Federera sa 6-4, 6-3 za 75 minuta, čime je stigao do svog četvrtog trofeja u Foro Italicu.

Đoković je nastavio svoj pobjednički niz u 2015. započet nakon poraza u finalu Dubaija od Federera 28. veljače. Od tada je srbijanski tenisač nanizao već 22 pobjede, što mu je donijelo naslove na turnirima Masters serije u Indian Wellsu, Miamiju, Monte Carlu i Rimu. Đokoviću je ovo 53. pobjednički trofej u karijeri iz 76 nastupa u finalima, a 24. trijumf na turnirima Masters 1000 serije, gdje je na vječnoj listi prestigao Federera (23). Ispred njega je još samo Nadal s 27 trofeja.

Đoković je odlučujuću prednost u svom šestom rimskom finalu napravio od osmog gema prvog do trećeg gema drugog seta. Svih pet je otišlo na Đokovićevu stranu, nakon što je u devetom gemu prvog seta spasio break-loptu, prvu uopće u cijelom meču. Gem poslije slomio je Federerov servis i osvojio prvi set, a to je isto ponovio i kad je Švicarac prvi put servirao u drugoj dionici. Do kraja meča Federer je ostao bez prilike za preokret te tako i u svom četvrtom rimskom finalu ostao bez trijumfa. Federeru je ovo bilo 129. finale u karijeri, a ostao je na 85 naslova.

Osim novih 1000 bodova, Đoković je osvojio i pobjednički ček na 628.100 dolara, dok je Federer uz 600 bodova zaradio 308.000 dolara.

Inače, pri dodjeli pehara dogodio se skandal kad je puštena kriva verzija srpske himne koja veliča srpskog kralja. Naime, posljednja dva stiha refrena "Bože pravde" sada glase "Bože spasi, Bože hrani, srpske zemlje, srpski rod", a u originalu su glasili "Bože spasi, Bože hrani, srpskog kralja, srpski rod".

Ruska tenisačica Marija Šarapova po treći je put osvojila naslov na milijunskom WTA turniru u Rimu svladavši u finalu Španjolku Carlu Suarez Navarro s 4-6, 7-5, 6-1 nakon dva sata i 35 minuta borbe u Foro Italicu.

Šarapova je već ulaskom u finale osigurala povratak na drugo mjesto WTA ljestvice, a svoj odličan tjedan u "vječnom gradu" začinila je svojim trećim trijumfom, iako joj je Suarez Navarro pružila snažan otpor u prva dva seta.

Španjolki je jedan break bio dovoljan za osvajanje prve dionice, a u drugoj je dvaput vraćala break zaostatka. No, u 12. gemu, kad je servirala za tie-break, Suarez Navarro još je jednom izgubila servis, pa je odluka o pobjednici turnira pala u trećem setu. U njemu je Ruskinja bila nadomoćna, a nakon što su u prva dva gema razmijenile breakove, Šarapova je nanizala pet gemova i naslovima iz 2011. i 2012. pridružila još jedan. Tako je Rim postao drugi grad u kojem je uspjela osvojiti tri naslova, nakon što joj je to uspjelo i u Stuttgartu (2012.-2014.).

Bio je to peti dvoboj ove dvije tenisačice i četvrta pobjeda Ruskinje za koju je, osim trofeja i 900 bodova, zaradila 400,250 eura, dok je Suarez Navarro od danas bogatija za 199.750 eura.