PROŠAO I MURRAY

Nick Kyrgios prvi Australac nakon Lleytona Hewitta u četvrtfinalu Australian Opena!

Od ostalih rezultata u muškom dijelu ždrijeba izdvajamo poraz Bernarda Tomica od Tomasa Berdycha u tri seta te laku pobjedu Nadal nad Kevinom Andersonom
Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 25. siječanj 2015. 13:34

Katarzično iskustvo koje je u drugom kolu prošao protiv Tima Smyczeka izvuklo je na površinu dominantno lice Rafaela Nadala, koji i puno respektabilnije suparnike rješava kao da je na treningu.

Dvometraš Kevin Anderson izgubio je protiv Nadala u prvih pet servis gemova samo jedan poen, ali treći nositelj nije se dao impresionirati. Izdržao je paljbu, na 5-5 spasio pet break lopti i u ostatku meča uglavnom šetao Andersona po terenu. Nakon prvog seta koji je dobio sa 7-5, Rafa je u preostala dva ispustio ukupno pet gemova.

Da je mogao birati suparnika za polufinale, Nadal bi teško pronašao bolje. Čeka ga Tomáš Berdych, igrač od kojega je 2005. i 2006. izgubio tri uzastopna meča i potom ga pobijedio u sljedećih 18.

- Četvrtfinale je za mene već uspjeh. Najozbiljnije. Nakon što sam rano ispao u Kataru, bez puno tenisa u zadnjih sedam mjeseci, ovo mi je velika stvar. Berdych igra sjajno i bit će težak suparnik, zar ne? - rekao je Španjolac nakon pobjede.

Berdych je pobijedio Bernarda Tomića, što znači da je Nick Kyrgios ostao jedina domaća uzdanica. Igrač koji je presudio Karloviću iskoristio je otvaranje ždrijeba i režirao veliki preokret protiv Andreasa Seppija.

Talijan je nakon pobjede nad Federerom dobio prva dva seta, ali publika na Hisense Areni odvela je Kyrgiosa do preokreta i pobjede 8-6 u petom setu. Australac je prije toga spasio meč loptu.

Kyrgios će u četvrtfinalu igrati protiv Andyja Murrayja, koji je u četiri seta izbacio Dimitrova. Škot je glatko dobio njihov jedini dosadašnji dvoboj, lani u Torontu slavio je 6-2, 6-2.

Kod tenisačica je od favoritkinja samo Genie Bouchard ispustila set protiv Rumunjke Begu. Prva dva četvrtfinala para tako su Makarova-Halep te Bouchard-Šarapova.

U juniorskom turniru bilježimo prvu pobjedu Domagoja Bilješka, koji je na startu u tri seta svladao domaćeg tenisača Daniela Hobarta.