AP
US OPEN

Roger Federer u tri seta sredio Soderlinga, Novak Đoković razbio Monfilsa

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 09. rujan 2010. 11:18

Kao i prošle godine tako će i ove u New Yorku polufinale na posljednjem Grand Slam turniru godine igrati Švicarac Roger Federer i Srbin Novak Đoković...

Drugi nositelj Federer je do posljednja četiri došao bez izgubljenog seta, a u četvrtfinalu je pobijedio petog igrača svijeta Šveđanina Robina Söderlinga sa 6-4, 6-4, 7-5.

Kako je u osmini finala "morao" izgubiti jedan set protiv Jürgena Melzera, tako je Federer bio sasvim blizu izgubljenog seta i protiv Söderlinga. No, Šveđaninu se mnogo puta u meču skratila ruka, te je upisao trinaesti poraz u četrnaestom meču protiv Federera.

U meču su oba tenisača imala isti broj break-prilika (šest), no Federer je sjajno koristio šanse (pet puta), a Söderling daleko slabije (dva puta). U prva dva seta je Federer imao tri takve šanse i svaki put je bio miran i precizan u tim trenucima. U trećem je setu, pak, Söderling kod 5-3 servirao za produženje drame, ali je uspio izgubiti četiri gema u nizu.

I Đoković je dobio u tri seta, sa 7-6(2), 6-1, 6-2 je pobijedio Francuza Gaela Monfilsa, makar je tamnoputi Francuz u prvom setu dugo držao break-prednosti. No, do seta ipak nije došao.

U karijeri su Federer i Đoković igrali 15 puta i Federer ima 10-5. Prošle godine u polufinalu US Opena je Federer dobio 7-6(3), 7-5, 7-5, a ove godine su igrali jednom, u Torontu, kada je Federer sa 6-1, 3-6, 7-5 dobio izgubljeni meč.

Prva nositeljica turnira, Dankinja Caroline Wozniacki, je dogurala do polufinala. U četvrtfinalu je pobijedila nepostavljenu Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 6-2, 7-5. Slovakinji ostaje utjeha da ove godine nitko nije doveo Wozniacki tako daleko u setu kao ona u drugoj dionici.

Suparnica Wozniacki u polufinalu je Ruskinja Vjera Zvonarjeva.