Blaz Kavčić je poražen u finalu
 GORAN SEBELIC/CROPIX
SPLIT OPEN

Blaž Rola dobio finalni slovenski obračun na Firulama, uzeo titulu, 80 ATP bodova i 6.190 eura

Od ponedjeljka će Split biti domaćin i drugog Challengera. Kvalifikacije je prošao jedan naš tenisač
Piše: Siniša SušecObjavljeno: 11. travanj 2021. 16:56

Slovenski 30-godišnji tenisač Blaž Rola (ATP - 165.) postao je pobjednikom Split Opena, prvog od dva splitska turnira ATP Challenger serije koji je u nedjelju završen u Teniskom centru Firule, a u finalu je svladao sunarodnjaka Blaža Kavčiča (ATP - 238.) s 2-6, 6-3, 6-2.

Roli je to bilo 13. finale na Challengerima, a 34-godišnjem Kavčiću već 31. Rola je peti put osvojio pobjednički pehar, dok je Kavčič doživio 14. finalni poraz. Pobjednik je osvojio 80 ATP bodova i novčanu nagradu od 6.190 eura. Kavčič je za proboj do finala zaradio 3.650 eura i 48 bodova. Rola je na putu do naslova u drugom kolu pobijedio hrvatskog predstavnika Duju Ajdukovića.

Od ponedjeljka će Split biti domaćin i drugog Challengera. U nedjelju su započele kvalifikacije, a od četvorice hrvatskih tenisača samo je Božo Barun prošao prvu prepreku svladavši 4. nositelja, Talijana Gian Marca Moronija sa 6-3, 2-6, 7-6 (4). Barun će za plasman u glavni ždrijeb igrati protiv Slovaka Lukaša Kleina.

Poljak Žuk je sa 6-3, 6-2 svladao Milija Poljička, Francuz Lamasine je sa 6-1, 7-5 nadigrao Franu Ninčevića, a Čeh Kolar je sa 6-1, 6-4 bio bolji od Viktora Galovića.

U glavnom ždrijebu su svoje mjesto našla trojica Hrvata s pozivnicom. Duju Ajdukovića na startu čeka obračun s Australcem Thanasijem Kokkinakisom, Nino Serdarušić će igrati protiv 5. nositelja, Belgijca Kimmera Coppejansa, a Duje Kekez je za suparnika dobio Australca Aleksandra Vukića.

26. travanj 2024 20:08