ATP/WTA RIM

Đoković dalje u tri seta

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. svibanj 2014. 11:24

Drugi tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković, svladao je Nijemca Philippa Kohlschreibera 4-6, 6-2, 6-1 u osmini finala ATP Masters 1000 turnira u Rimu nakon jednog sata i 35 minuta igre.

Đoković je vrlo loše započeo dvoboj, pa je Kohlscreiber poveo s 4-0. Iako je Srbin nadoknadio jedan break zaostatka, drugi nije uspio, pa je Kohlschreiber dobio prvi set sa 6-4. No, u nastavku je Đoković zaigrao puno bolje, te je bez većih problema osigurao pobjedu u tri seta.

U četvrtfinalu ga čeka peti nositelj, Španjolac David Ferrer, koji je sa 6-2, 6-3 svladao Latvijca Ernestsa Gulbisa nakon samo 71 minute igre.

Đoković protiv Ferrera ima 11-5 u pobjedama, te ga je dobio u zadnjih pet dvoboja.

Najbolja svjetska tenisačica, Amerikanka Serena Williams, pobijedila je naturaliziranu Amerikanku Varvaru Lepchenko 6-1, 6-2 za 77 minuta igre. Stigla je Serena do 652. pobjede karijere, čime je izjednačila učinak svoje starije sestre Venus. Njih dvije su, dakako, rekorderke po broju pobjeda među aktivnim igračicama.

Za polufinale Rima će Serena Williams igrati protiv Kineskinje Zhang Shuai.