Michael Dodge/GETTY / 2016 Getty Images
NITKO KAO NOLE

DOMINACIJA Neuništivi Đoković lako slomio otpor Murrayja za šesti naslov u Australiji!

Piše: Petar ZobecObjavljeno: 31. siječanj 2016. 14:08

Finale Australian Opena pripalo je Novaku Đokoviću, srpski tenisač pobijedio je Andya Murraya glatko u tri seta sa 6-1, 7-5, 7-6 nakon nešto manje od tri sata igre.

Đoković je naprosto demoralizirao Britanca u prvom setu, u kojemu je poveo 5-0 i ukupno prepustio samo jedan gem u cijelom setu. U drugom setu odvijala se izjednačenija borba, prvo je Đoković kod 3-3 'breaknuo' Murraya, a zatim Murray u sljedećem gemu vraća break. Kod rezultata 5-5 na 40:0 za Murraya, Đoković fantastičnom igrom dolazi do izjednačenja, a zatim i uzima servis Britancu, koji gubi i drugi set. Treći set ponudio je odmah na početku vodstvo Đokovića od 2-0, a Murray se ipak vraća i kod 3-2 uzima servis 'Noletu'. Igrači su držali svoje servise i otišlo se u tie break, gdje Đoković pokazuje mirnoću, te bježi Murrayu na 5-1, a zatim Britanac radi dvije dvostruke pogreške, a Đoković osvaja svoj šesti Autralian Open.

Ovo je za Đokovića šesti naslov na Australian Openu gdje je slavio već 2008., 2011., 2012., 2013., 2015. godine i 11 grand slam naslov. Sada se izjednačio s rekordom Roya Emersona koji je također šest puta osvajao Australian Open.

Murrayu je ovo peti poraz u finalu Australian Opena, od Đokovića je gubio 2011., 2013., 2015. i ove godine, a 2010. je od njega bolji bio Švicarac Roger Federer.