Borna Gojo
 VLADIMIR DUGANDZIC/CROPIX
ZAGREB OPEN

Hrvat srušio nekadašnjeg TOP-10 igrača: Gojo izborio osminu finala, Serdarušić ispao nakon 3 sata borbe

Nakon bitke s Latvijcem slijedi ona s brazilskim predstavnikom Wildom
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 11. svibanj 2021. 15:56

Borna Gojo je ostao jedini hrvatski tenisač u pojedinačnoj konkurenciji na challengeru Zagreb Open, što se igra u Teniskom centru Maksimir. Splićanin je u 1. kolu iskoristio pozivnicu organizatora za pobjedu nad kvalifikantom, ali i nekada Top Ten igračem Ernestsom Gulbisom (ATP 185). Latvijac je u Top Tenu bio prije sedam godina kad je igrao i polufinale Roland Garrosa zahvaljujući pobjedi nad Rogerom Federerom. Gojo je Gulbisa pobijedio sa 7:6(5), 7:6(5).

Tijesno i zasluženo. U prvom setu je iskoristio treću set-loptu, prije toga je propustio dvije break-lopte kod 4:3, jednu koja je bila i set-lopta kod 6:5, sve na servis Latvijca. Kad je dočekao svoj servis i set-loptu, pretvorio je to u vodstvo. U nastavku je Gojo triput radio break, triput se Gulbis vraćao, e da bi onda Splićanin preokrenuo 1:4 u tie-breaku. U 2. kolu će igrati s 8. nositeljem Thiagom Seybothom Wildom iz Brazila.

Nino Serdarušić je ispao u maratonu (tri sata i pet minuta) protiv 2. nositelja i 94. tenisača svijeta, Pedra Martineza. Prava šteta za Zagrepčanina, koji se herojski borio i nije odustao niti u jednom trenutku, makar je gubio 4:6, 0:4. Još je kod 5:5 u drugom setu spasio četiri break-lopte, pa je sam kod 6:5 imao tri set-lopte. Tie-breakom je projurio, osigurao set odluke u kojemu do 3:4 nije bilo prigoda ni s jedne strane. Tada je Martinez (igrao je u 3. kolu Australian Opena) uzeo medicinski time-out, taktički potez, te „ohladio“ Serdarušića. Naš je tenisač izgubio servis u sljedećem gemu i više mu nije bilo spasa.

Rezultati 1. kola: Gojo – Gulbis 7:6(5), 7:6(5), Martinez – Serdarušić 6:4, 6:7(1), 6:3, Džumhur – Soeda 6:4, 6:3, Varillas – P. Sousa 7:6(4), 7:5, L. Mayer – Ferreira Silva 6:3, 6:7(4), 6:3, Zuk – Rodionov 4:6, 6:3, 6:3, Barrios – Popko 6:4, 6:2, Baez – Ramanathan 6:4, 6:0. (db)

04. svibanj 2024 10:18