PARIS, FRANCE - MAY 27: Donna Vekic of Croatia looks on during her women's singles match against Bojana Jovanovski of Serbia during day four of the 2015 French Open at Roland Garros on May 27, 2015 in Paris, France. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)
 Clive Brunskill / 2015 Getty Images
TENIS

Ispala Donna Vekić

Piše: HinaObjavljeno: 23. veljača 2016. 17:42

Hrvatska tenis ostao je i bez posljednje predstavnice u pojedinačnoj konkurenciji na WTA Premier turniru u Dohi, nakon što je Osječanka Donna Vekić u utorak poražena u 2. kolu sa 6-7 (5), 4-6 od 11. igračice svijeta Španjolke Carle Suarez Navarro.

Hrvatska tenisačica u prvom je setu propustila priliku učiniti ovaj dvoboj neizvjesnijim. Naime, Vekić je povela 4-0 i imala priliku trećim breakom u nizu doći na gem od osvajanja seta. Međutim, Španjolka je uzvratila serijom od četiri gema za izjednačenje na 4-4, ali je potom opet izgubila servis. Naša tenisačica je u desetom gemu propustila set-loptu (40-30) i po treći put izgubila gem na početnom udarcu. Novim breakom Osječanka je izborila još jedan servis za set, ali je i njega propustila pa je o osvajanju prve dionice dvoboja odlučio tie-break. Suarez Navarro je u njemu povela 6-3 i iskoristila treću set-loptu.

Španjolka je do novog breaka došla na početku drugog seta. Vekić je uzvratila za izjednačenje na 2-2, ali je u sedomom gemu po šesti put u meču izgubila servis te do kraja dvoboja ostala bez prilike za povratak. Španjolska tenisačica je nakon 99 minuta borbe iskoristila svoju prvu meč-loptu za pobjedu 7-6 (5), 6-4.

Vekić je čak šest puta gubila servis i osvojila više poena na reternu (43), nego kad je bila na početnom udarcu (40), a svojoj je suparnici pomogla i sa sedam dvostrukih pogrešaka.