AFP
VRHUNSKI MEČ

Karlović mrcvario Nadala skoro tri sata, pa pokleknuo! Španjolac na kraju slomio diva

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 14. listopad 2015. 19:05

Ivo Karlović bio je vrlo blizu svoje treće najveće pobjede u 2015. godini, no Rafael Nadal provukao se kroz ušicu igle. U drugom kolu Mastersa u Šangaju, Španjolac je slavio 7-5, 6-7(4), 7-6(4).

Karlović je u prvom setu imao prednost breaka sve do servisa za set, kada je Nadal preokrenuo rezultat serijom briljantnih reterna. Do kraja meča više nije bilo breakova, no za Diva sa Šalate nastavlja se prokletstvo tie-breaka trećeg seta u ovoj sezoni. Izgubio je svaki od osam mečeva koji su otišli do te faze.

Marin Čilić saznao je ime suparnika u osmini finala. To će biti Stan Wawrinka koji je u dva seta izbacio Viktora Troickog. Švicarac je Marinu jedan od najmrskijih suparnika, u međusobnom omjeru vodi 8-1 i dobio je posljednja četiri meča. Dvoboj će se igrati na Grandstandu, kao treći iza 7.30 po našem vremenu.

Mirjana Lučić-Baroni imala je set i prednost u tie-breaku drugog seta protiv Caroline Wozniacki, ali 11. igračica svijeta pronašla je način kako da ukroti razorne udarce 33-godišnje Makaranke. U meču s ukupno 12 breakova, Dankinja je manje griješila u ključnim trenucima i nakon velike borbe prošla dalje sa 3-6, 7-6(3), 6-4.