Navigation toggle
 MEDIA PUNCH, MEDIAPUNCH INC/ALAMY/PROFIMEDIA
VELIKA INVESTICIJA

FOTO: Najavljen projekt težak 800 milijuna dolara, obnavlja se i kultni stadion

Radovi bi trebali završiti do 2027., a očekuje se da će biti izvođeni u tri faze
Piše: HinaObjavljeno: 20. svibanj 2025. 09:36

Američki teniski savez (USTA) najavio je 800 milijuna dolara vrijednu obnovu teniskog centra u Flushing Meadowsu, u kojem se odigrava US Open, što predstavlja najveću infrastrukturnu investiciju u njegovoj povijesti.

Glavni dio projekta je velika obnova stadiona Arthur Ashe kao i izgradnja modernog trening-centra koji će nositi ime američke teniske legende Billie Jean King. Radovi bi trebali završiti do 2027., a očekuje se da će biti izvođeni u tri faze kako bi se ovogodišnje i sljedeće izdanje US Opena neometano mogli održati.

Obnova stadiona Arthur Ashe uključuje izgradnju novog grandioznog ulaza, luksuznih loža s 2000 sjedećih mjesta te renoviranje prostora s trgovinama i restoranima.

Dvokatnica vrijedna 250 milijuna dolara, u kojoj će biti smješten trening-centar, bit će u potpunosti financirana iz sredstava Američkog teniskog saveza. Ta će zgrada sadržavati prostor za fitnes na otvorenom i u zatvorenom, luksuzne svlačionice i salone za igrače, restoran i kafić.

Izvršni direktor USTA Lew Sherr je istaknuo da će se obnovom poboljšati doživljaj boravka na US Openu, kako za igračice i igrače, tako i za gledatelje.

"Projekt nam omogućava da održimo stadion Arthur Ashe, koji je izgrađen prije više od 25 godina, kao najveću svjetsku tenisku pozornicu, i moderniziramo ga na takav način da bude funkcionalan i sljedećih 25 godina. Ovo je i prilika da natjecateljima pružimo prostor koji će im omogućiti nastupe na najvišoj mogućoj razini te im pružiti višu razinu luksuza i ugode kad nisu na terenu", rekao je Sherr te dodao:

"US Open nam pomaže u ostvarenju naše misije širenja tenisa i izgradnje zdravijih ljudi i zajednica posvuda, pokazujući naš sport na svjetskoj pozornici, a ova obnova će tu prezentaciju dići na potpuno novu razinu."

Komentari (0)

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
13. srpanj 2025 09:45