WORLD TOUR

Nakon Dodiga stradao i drugi hrvatski tenisač, peti nositelj turnira ostavio ga bez plasmana u finale

32-godišnji Egipćanin pokušat će osvojiti svoj 27. pobjednički trofej na ovoj razini
Piše: HinaObjavljeno: 06. svibanj 2023. 16:00

Splićanin Luka Mikrut (ATP - 780.) ostao je bez plasmana u finale ITF World Tour natjecanja tenisača u Osijeku (nagradni fond 15.000 USD), a bolji od njega u subotnjem polufinalu bio je Austrijanac Neil Oberleitner (ATP - 644.) koji je slavio sa 6-2, 7-5.

Za 23-godišnjeg austrijskog tenisača koji je u Osijeku u statusu petog nositelja to je bila druga uzastopna pobjeda nad hrvatskim tenisačima, jer je u četvrtfinalu nadigrao domaću uzdanicu Mateja Dodiga sa 6-4, 6-7 (7), 6-4.

Oberleitnerov suparnik u finalu bit će Egipćanin Mohamed Safwat (ATP - 508.) koji je u polufinalu svladao Mađara Gergelya Madarasza sa 7-5, 6-4.

Oberleitner će pokušati doći do svog drugog naslova na ITF World Touru, dok će 32-godišnji Egipćanin pokušati osvojiti svoj 27. pobjednički trofej na ovoj razini.

05. svibanj 2024 02:55