ATP MADRID

Nishikori predao Nadalu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. svibanj 2014. 20:58

Španjolac Rafael Nadal, najbolji svjetski tenisač, pobjednik je ATP turnira iz Masters serije 1000 u Madridu. Do četvrtog naslova u Madridu stigao je nakon što mu je u finalu Kei Nishikori predao meč pri njegovom vodstvu 2-6, 6-4, 3-0...

Japanac je sjajno otvorio meč, ostavio Nadala bez šansi u prvom setu i većem dijelu drugog. Vodio je tako Nishikori 6-2, 4-2, kada je Nadal prvo vratio break, a onda do kraja ostavio suparnika bez gema.

Nishikori je osjetio jaku bol u donjem dijelu leđa sredinom drugog seta. Zatražio je liječnički time-out i nastavio igrati, ali imao je problema s kretanjem. S vremenom se problem samo pogoršao i bio je prisiljen predati.

Nadal je prethodno naslove u Madridu osvajao 2005. (Ljubičić), 2010. (Federer) i 2013. (Wawrinka). Bio mu je ovo treći ovosezonski naslov, 63. u karijeri i rekordni 27. na ATP turnirima iz Masters serije 1000.

Nishikori je ostao na pet osvojenih naslova iz osam finala u koliko ih je nastupio. Bio je ovo inače Nadalu i Nishikoriju sedmi međusobni ogled, a svih prethodnih šest također je otišlo na stranu Španjolca.

Ruska tenisačica Marija Šarapova pobjednica je WTA turnira iz serije Premier Mandatory u Madridu. Do titule je došla pobijedivši u finalu Rumunjku Simonu Halep sa 6-1, 2-6, 6-3.

Slavila je Šarapova nakon jednog sata i 58 minuta igre. Bio je ovo njihov treći međusobni ogled i treća pobjeda Šarapove koja će na najnovijoj WTA ljestvici skočiti s devetog na sedmo mjesto.

Otkako je 2011. godine izgubila u polufinalu Roland Garrosa od Li Na, Šarapova je na zemljanim terenima na omjeru pobjeda i poraza 47-3, a sva joj je tri poraza u tom periodu nanijela Serena Williams.

Prošle je godine u Madridu Ruskinja izgubila finale upravo od Williams, a sada je 11. uzastopnom pobjedom došla do drugog ovosezonskog (nakon Stuttgarta) i 31. naslova ukupno u karijeri.

Za petu tenisačicu svijeta, Halep, ovo je bio 11. WTA finale u karijeri, a ostala je na sedam osvojenih naslova.