SPEKTAKL ZA KRAJ DANA

Oduševljenje u Wimbledonu: Čilić bijesan napustio teren! Maratonski meč prekinut!

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 04. srpanj 2015. 00:44

Marin Čilić mogao si je osigurati slobodan vikend na Wimbledonu , ali u trileru protiv Johna Isnera prokockao je meč loptu i njihov je meč prekinut u 21:20 po lokalnom vremenu, pri rezultatu 10-10 u petom setu.

Čilić je protiv Amerikanca vodio 7-6(4), 6-7(6), 6-4, 6-7(4), 5-4 i imao 30-40, no loptu koja ga je trebala odvesti u osminu finala poslao je u mrežu. Tko će za igrati protiv Denisa Kudle, koji je u pet setova svladao Giralda, saznat ćemo sutra. Meč se nastavlja kao drugi iza 14 sati na terenu broj 1.

U prva dva seta obojica su držali vrlo visok ubačaj prvog servisa pa je naizmjenično “lupanje” moralo dovesti do tie-breaka. Prvi je bez većih poteškoća odnio Čilić, no Isner je uzvratio u sljedećem. Marin je kod 4-6 spasio dvije set lopte, no na sljedećoj ga je Isner probio i resetirao ukupni rezultat.

Tek u trećem setu servisi su postali klimavi. Isner je znakove ranjivosti pokazao prvo u trećem pa u petom gemu, ali tri Čilićeve break šanse anulirane su odličnim servisima. Na isti je način naš tenisač spasio 15-40 pri rezultatu 2-3.

Prijelomni trenutak dogodio se pri rezultatu 4-4. Isneru je opet zakazao servis, a Čilić je forhendom koji je odsjeo na liniju kreirao prvi break u meču.

U četvrtom su se deveti i 17. nositelj vratili u sigurnost svojih servis-utočišta, što je značilo novi tie-break. U njemu je Isner odmah vratio izgubljeni mini break te odluku o pobjedniku premjestio u peti set.

Čilić se u njega otisnuo breakom za 2-0, što mu ipak nije bilo dovoljno da slomi dvometraša s Floride. Isner se vraća u petom gemu i produžuje igru živaca. Do prve meč lopte Marin je stigao kod 5-4, ali dugu Isnerovu loptu nije uspio vratiti.

Drama je potrajala još pola sata te nakon 20 gemova prekinuta zbog mraka.

Prije Čilića, na teren su izašli Ivan Dodig te Mate Pavić i obojica su nakon neizvjesne borbe u pet setova uspješno apsolvirali drugo kolo turnira parova.

Dodig i Marcelo Melo, postavljeni za druge nositelje, pronašli su put iz teške situacije te nakon tri sata i 36 minuta okrenuli zaostatak od 1-2 u setovima protiv Poljaka Fyrstenberga i Meksikanca Gonzáleza. Završilo je 7-6(2), 6-7(4), 2-6, 7-6(5), 6-4 za osvajače Roland Garrosa, koji su tijekom dvoboja iskoristili samo jednu od 12 break šansi. Za ulazak u četvrtfinale igrat će protiv boljih iz meča između Cabala i Faraha te Marraya i Nielsena.

Pavić i Venus imali su još živopisniju borbu sa 14. nositeljima Klaasenom i Ramom. Poslije 226 minuta odnijeli su pobjedu sa 11-9 u petom setu. Sada im na putu stoji najbolji par svijeta, braća Bob i Mike Bryan.

Dodig je jučer radio prekovremeno, ubrzo nakon pobjede s Melom vratio se da s australskom Hrvaticom Ajlom Tomljanović odigra prvo kolo mješovitih parova. U dva seta pobijedili su Skupskog i Lisu Raymond. U “mixu” su uspješni bili i Marin Draganja i Ana Konjuh, izbacivši britansku kombinaciju Fleming/Rae.

Od ostalih rezultata izdvajamo glatku pobjedu Novaka Đokovića protiv Bernarda Tomića te iznenađenje Richarda Gasqueta, koji je izbacio lanjskog polufinalista Dimitrova. Serena Williams rastužila je domaće navijače nakon što je preživjela 0-3 i servis za meč protiv Heather Watson.

Tenisači, 3. kolo: Čilić (9) - Isner (17) 7-6(4) 6-7(6) 6-4 6-7(4), 10-10, prekid, Đoković (1) - Tomić (27) 6-3 6-3 6-3, Wawrinka (4) - Verdasco 6-4 6-3 6-4, Gasquet (21) - Dimitrov (11) 6-3 6-4 6-4.

Tenisačice, 3. kolo: S. Williams (1) - Watson 6-2 4-6 7-5, Šarapova (4) - Begu (29) 6-4 6-3.

Parovi (M), 2. kolo: Dodig/Melo (2) - Fyrstenberg/González 7-6(2) 6-7(4) 2-6 7-6(5) 6-4, Pavić/Venus - Klaasen/Ram (14) 7-6(4) 6-4 3-6 6-7(5) 11-9.

Parovi (mix), 1. kolo: Draganja/Konjuh - Fleming/Rae 6-3 6-7(5) 6-1, Dodig/Tomljanović - Skupski/Raymond 7-6(5) 7-6(4).

22. rujan 2024 02:02