ROBERTA CORRADIN/LIVEMEDIA/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Roberta Corradin/livemedia/Shutterstock Editorial/Profimedia
KONKURENCIJA JUNIORKI

Petra Marčinko ostala bez polufinala US Opena, u tri seta pobijedila ju je Bjeloruskinja

Najbolja hrvatska teniska juniorka, Petra Marčinko (15), zaustavljena je u četvrtfinalu US Opena
Piše: HinaObjavljeno: 10. rujan 2021. 12:07

U konkurenciji juniorki na US Openu u New Yorku sinoć ju je svladala 17-godišnja Bjeloruskinja Kristina Dmitruk sa 6-3, 3-6, 6-3.

Marčinko je dvaput izgubila servis u prvom i drugom setu, ali je u drugoj dionici čak triput osvajala gemove na početnom udarcu Bjeloruskinje. Nažalost, u trećem gemu je mlada članica zagrebačkog Top Spina ostala bez prilike za 'break' pa ju je jedan izgubljen servis odveo u poraz.

Marčinko je bila prva hrvatska juniorka koja se probila do četvrtfinala US Opena od 2013., kad je Ana Konjuh osvojila naslov juniorske pobjednice u Flushing Meadowsu.

18. svibanj 2024 18:12