ITF TURNIRI

Poljičak bez polufinala turnira u Sheffieldu, Würth u polufinalu u Šibeniku, Lukas poražena

Juniorski pobjednik Wimbledona, Mili Poljičak (ATP - 516.), ostao je bez polufinala ITF turnira u Sheffieldu
Piše: HinaObjavljeno: 07. listopad 2022. 14:27

U polufinalnom dvoboju sa 6-3, 6-0 pobijedio ga je 20-godišnji domaći predstavnik Arthur Fery (ATP - 656.).

Poljičku je već plasman u polufinale bio najbolji rezultat na seniorskim ITF turnirima, no Splićanin je ove godine već bio i finalist na razini ATP Challengera, kad se u svibnju ove godine borio za naslov na terenu zagrebačkog TC "Maksimir".

Rezultat u Sheffieldu Poljičku neće donijeti bolji plasman na pojedinačnoj ATP ljestvici već će biti za nekoliko mjesta lošiji nego u ovom tjednu u kojem se nalazi na 516. poziciji.

ITF Sheffield - polufinale

Giles Hussey (VBR) - Prajnesh Gunneswaran (Ind/3) 6-4, 7-5

Arthur Fery (VBR) - MILI POLJIČAK (HRV/7) 6-3, 6-0

ITF Šibenik

Hrvatska tenisačica Tara Würth (WTA - 207.) plasirala se u polufinale ITF turnira "Šibenik Open" (25.000 USD) svladavši u četvrtfinalu prvu nositeljicu Mađaricu Reku Lucu Jani (WTA - 105.) sa 6-2, 6-4.

Za mjesto u finalu 20-godišnja Zagrepčanka će se boriti protiv vršnjakinje iz Španjolske, Jessice Bouzas Maneiro (WTA - 264.), koja je sa 7-5, 6-4 bila bolja od Bjeloruskinje Irina Šimanovič.

Würth je ostala jedina hrvatska predstavnica u turniru, jer je Kaštelanku Tenu Lukas (WTA - 206.) u četvrtfinalu zaustavila Španjolka Leyre Romero Gormaz (WTA - 199.) svladavši ju sa 6-2, 6-3.