AFP Photo
ZASTRAŠUJUĆE BROJKE

POTEZ DANA Pogledajte kako je Francuz prekinuo strašan niz Rogera Federera!

Priča dana u Britaniji je, naravno, Wimbledon, i spektakularno polufinale koje će u petak igrati sedmerostruki pobjednik Roger Federer i domaći ljubimac Andy Murray. Domaćine već sada plaši strašna Federerova forma koju ilustrira i jedan kuriozitet - Fedex je do polufinala izgubio samo jedan servis gem i to od Gillesa Simona.
Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 08. srpanj 2015. 23:25

Federer je plasman u polufinale izborio pobjedom protiv Francuza Gillesa Simona 6:3, 7:5, 6:2, dok je Murray porazio Kanađanina Vaseka Pospisila 6:4, 7:5, 6:4.

Iako su oba polufinalista u velikoj formi, Federer djeluje posebno zastrašujuće. Simon je, naime, prvi igrač koji je još od prvog kola turnira u Halleu oduzeo servis slavnom Švicarcu kada je to napravio Philipp Kohlschreiber.

Francuz je tako prekinuo nevjerojatan Federerov niz od čak 116 uzastopno dobijenih servis-gemova, a napravio je to pri rezultatu 5:4 za Federera u drugom setu. Simon nije izgubio niti jedan poen u tom gemu, a izjednačio je na 5:5.

Sedmerostruki pobjednik Wimbledona je odmah uzvratio i osvojio drugi set sa 7:5, a to nije promaklo niti Britancima.

Inače, bivšem najboljem tenisaču svijeta to je deseti plasman u polufinale Wimbledona, a do sada je sedam puta osvojio ovaj turnir (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012), dok je Murray izborio šesto polufinale u All England Clubu, a samo jednom otišao do kraja, 2013.

Federer i Murray su međusobno igrali 23 puta, a Švicarac ima pobjedu više.

U drugom polufinalu u petak se sastaju Novak Đoković i Francuz Richard Gasquet.

22. rujan 2024 02:02