GIUSEPPE CACACE Afp
SLAVLJE RUSA

Rubljov dobio Murrayja, pokorio Abu Dhabi i osvojio novčanu nagradu od 250 tisuća američkih dolara

Prije finala je odigran i meč za treće mjesto, u kojem je Kanađanin Shapovalov svladao Nadala
Piše: HinaObjavljeno: 18. prosinac 2021. 19:13

Ruski tenisač Andrej Rubljov (ATP - 5.) pobjednik je Mubadala World Tennis Championship ekshibicijskog turnira u Abu Dhabiju, gdje je u subotnjem finalu svladao Britanca Andyja Murrayja (ATP - 134.) sa 6-4, 7-6 (2) i tako je postao prvim ruskim pobjednikom ovog natjecanja.

Pobjeda u finalnom dvoboju koji je trajao 95 minuta donijela je 24-godišnjem Rusu novčanu nagradu od 250.000 američkih dolara. Murray je po treći put bio u finalu. Nakon što je 2009. postao prvim pobjednikom svladavši u finalu Rafaela Nadala, a 2015. mu je Novak Đoković predao meč za naslov bez borbe, 34-godišnji Britanac je prvi put izgubio meč za trofej u Abu Dhabiju.

Prije finala je odigran i meč za treće mjesto, u kojem je Kanađanin Denis Shapovalov (ATP - 14.) svladao peterostrukog osvajača ovog turnira, Španjolca Rafaela Nadala sa 6-7 (4), 6-3, 10-6. Bio je to tek drugi Nadalov meč u posljednja četiri mjeseca, a u prvom je u petak izgubio od Britanca Andyja Murrayja (3-6, 5-7). Unatoč porazima, 35-godišnji Španjolac je bio zadovoljan.

"Cilj je ostvaren, vratio sam se na teren. Odigrao sam dva meča i na terenu proveo gotovo četiri sata. Uživao sam", izjavio je Nadal.

20. travanj 2024 14:07