WTA RIM

Serena izborila finale

Williams je nakon gotovo 100 minuta borbe slavila protiv Ane Ivanović sa 6-1, 3-6, 6-1, čime je izborila priliku osvojiti treći WTA naslov sezone i 60. karijere!
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. svibanj 2014. 22:10

Prva nositeljica turnira i braniteljica naslova u Rimu Serena Williams plasirala se u finale ovogodišnjeg izdanja u kojem će igrati protiv Talijanke Sare Errani.

Williams je nakon gotovo 100 minuta borbe slavila protiv Ane Ivanović sa 6-1, 3-6, 6-1, čime je izborila priliku osvojiti treći WTA naslov sezone i 60. karijere! Bila su to dva lica Serene Williams u ovom susretu, no na njezinu sreću ono pravo je pokazivala u dva seta, prvom i trećem.

Williams je peti put u karijeri slavila protiv Ivanović, no po prvi puta na turniru sa zemljanom podlogom. Amerikanka je manjih poteškoća imala u drugom setu u kojem se mučila s ubačajem prvog servisa (43 posto), što je Ivanović iskoristila za dva breaka i odlazak u treći set. No čim je krenuo odlučujući set Williams je munjevito povela 5-0, a potom vlastitim servisom okončala susret.

Podsjetimo, ranije je finale izborila domaća uzdanica Sara Errani, koja je u dva seta sa 6-3, 7-5 slavila protiv Jelene Janković.

Williams i Errani su dosada igrale šest puta i svaki je put slavila američka tenisačica i to sa po 2-0 u setovima.