US OPEN

Tajvanac Tsung-Hua Yan pobijedio Antonija Veića u 1. kolu kvalifikacija

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. kolovoz 2012. 01:15

Tajvanac Tsung-Hua Yang, 213. tenisač svijeta, pobijedio je našeg Antonija Veića u 1. kolu kvalifikacija za US Open, posljednji Grand Slam turnir godine.

Yang je slavio sa 6-4, 6-3 nakon sata i 54 minute igre. Veić je u prvom setu uspio nadoknaditi prvi suparnikov break, ali odmah potom je i drugi put ispustio svoj servis i povratka više nije bilo. U drugom je setu Yang iskoristio jednu od tri prilike za obrat i to mu je bilo dovoljno za pobjedu budući da njegov 79 mjesta bolje rangirani suparnik nije uspio realizirati nijednu od svoje četiri šanse.

Tajvanac je osvajao više poena od Veića i nakon prvog (74-63 posto) i nakon drugog ubačenog servisa (58-41 posto) i to je bio ključ pobjede u prvom međusobnom ogledu ovih tenisača.

Hrvatska je na ovaj način ostala bez predstavnika u kvalifikacijama njujorškog turnira budući da je još ranije u 1. kolu ispao i Franko Škugor.