TOMISLAV KRISTO Cropix
ITF W50 TURNIR

Tara Würth nije uspjela proći u polufinale turnira u Zagrebu, izgubila od ruske tenisačice

Jelena Pridankina je slavila sa 6:3, 6:4 nakon jednog sata i 35 minuta igre
Piše: HinaObjavljeno: 09. kolovoz 2024. 13:36

Hrvatska tenisačica Tara Würth​, trenutačno 418. igračica s WTA ljestvice, neće igrati u polufinalu ITF W50 turnira u Zagrebu nakon četvrtfinalnog poraza od Jelene Pridankine.

Ruska tenisačica, u ovom trenutku 259. na svijetu i treća nositeljica zagrebačkog turnira, slavila je sa 6:3, 6:4 nakon jednog sata i 35 minuta igre. Time je hrvatski tenis ostao bez predstavnice u pojedinačnom dijelu ovog turnira.

U oba seta je Wuerth dobro startala, ali je potom 18-godišnja Ruskinja brisala minus i došla do pobjede u dva seta. Meč je Hrvatica otvorila s 3:1, ali je potom izgubila pet gemova u nizu.

Dobro je Wuerth otvorila i drugi set jer je uz break povela s 2:1, ali i brzo izgubila prednost. Kod 4:4 mlada ruska tenisačica je dobila dva gema u nizu i time potvrdila pobjedu i proboj prema polufinalu.

07. rujan 2024 08:10