Ronald Gorsic / CROPIX
MONTE CARLO

Težak poraz Karlovića u 1. kolu, Ivo osvojio samo tri gema protiv Štepaneka

Piše: HinaObjavljeno: 14. travanj 2014. 23:24

Hrvatski tenisač Ivo Karlović oprostio se od nastupa na ATP turniru u Monte Carlu porazom u prvom kolu od Čeha Radeka Štepaneka s 1-6, 2-6.

Neraspoloženi Karlović izgubio je dvoboj prvoga velikoga zemljanoga turnira sezone za samo 58 minuta igre. Zagrepčanin je imao samo dva as-servisa četiri dvostruke pogreške i 54 posto ubačaja prvoga servis, a svoj je početni udarac gubio čak četiri puta u dva seta.

Bio je to peti međusobni dvoboj Karlovića i Štepaneka i četvrta pobjeda Čeha. Dvojica veterana, obojica su 35-godišnjaci, igrala su prvi dvoboj još 2004., a Karlović je do jedine pobjede došao 2010. na Australian openu i to u pet setova. Ova dvojica igrača odigrali su i maratonski dvoboj i u Davis Cupu 2009., kada je Štepanek slavio s 16-14 u petom setu.

U Monte Carlu će igrati još dvojica Hrvata - Marin Čilić igra sa Španjolcem Fernandom Verdascom, dok se Ivan Dodig sastaje također sa španjolskim tenisačem Pablom Carrenom Bustom.

24. rujan 2024 23:32