Antonia Ružić

Vlado Kos/Cropix
TRIJUMF U PRAGU

Veliki povratak Hrvatice: Zbog ozljede pauzirala pet mjeseci, sad je ostvarila uspjeh karijere

Naslov na ITF-ovom turniru iz kategorije 40k donijet će joj skok od 60 mjesta na ljestvici
Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 19. ožujak 2023. 18:23

Pet mjeseci nije je bilo na terenu zbog ozljede gležnja, a sada je, samo mjesec dana nakon povratka, ostvarila najveći uspjeh karijere. Antonia Ružić (20) u Pragu je osvojila ITF turnir iz kategorije 40k, što joj je šesti naslov među profesionalkama.

Tenisačica iz Orehovice u finalu je sa 6:4, 6:1 svladala Nizozemku Lesley Pattinama Kerkhove (WTA 229.). Prije toga je redom izbacila Čehinju Kucmovu (kvalifikacije), Francuskinju Belgraver, Slovakinju Kužmovu i Nijemicu Barthel, inače bivšu top 30 igračicu, dok joj je Poljakinja Chwalinska predala četvrtfinalni dvoboj bez borbe.

Osim što će joj biti velika injekcija samopouzdanja, naslov Antoniji donosi i veliki skok na novoj WTA ljestvici. Pomaknut će se za 60 stepenica te sa 292. stići na 232. mjesto. Najbolji plasman joj je 184. mjesto, koje je držala u rujnu prošle godine.

Prije titule u Pragu, Ružić je osvojila četiri turnira iz kategorije ITF 25k, u Lagosu, Hamburgu, Osijeku i Darmstadtu, te 15-icu u Bad Waltersdorfu.

25. travanj 2024 17:02