getty images
WIMBLEDON, 3. KOLO

Wozniacki ipak prejaka za Konjuh! Hrvatska senzacija zaustavljena u 3. kolu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. lipanj 2014. 16:31

Hrvatska 16-godišnja teniska senzacija Ana Konjuh zaustavljena je u 3. kolu Wimbledona. Bolja od nje u dva seta, sa 6-3, 6-0 bila je Dankinja Caroline Wozniacki.

Nekad najbolja svjetska tenisačica, a danas 16. na WTA ljestvici slavila je nakon 65 minuta igre.

Konjuh, 189. igračica svijeta, u susret je ušla kao autsajderica. Dobro se držala do sredine prvog seta i rezultata 3-3, nakon čega je izgubila devet vezanih gemova.

Usprkos porazu Konjuh nema za čime žaliti. Bio joj je ovo premijerni nastup u seniorskoj konkurenciji Wimbledona, a nastup u glavnom ždrijebu je izborila kroz kvalifikacije. Isto tako, do meča protiv Wozniacki savladala je dvije favorizirane suparnice, Marinu Erakovic (68.) i Yaninu Wickmayer (69.).

Španjolski tenisač Feliciano Lopez pokazao se kao nepremostiva prepreka za našeg Antu Pavića u 2. kolu Wimbledona...

Lopez je slavio sa 6-4, 7-6(4), 7-5 i opravdao status favorita kao 19. nositelj turnira.

U cijelom meču Pavić Lopezu nije uspio oduzeti servis, dok je Španjolcu to uspjelo u dva navrata, u prvom i trećem setu.

Pavić je imao skoro trostruko više neforsiranih pogrešaka od Lopeza (28-10) u čemu treba tražiti razloge poraza, a valja reći i da je usprkos 15 zabijenih asova imao i 9 neforsiranih pogrešaka.

Pavić je 163. tenisač svijeta koji je glavni ždrijeb izborio kroz kvalifikacije, a u 1. kolu je protiv Kolumbijca Alejandra Falle upisao prvu pobjedu na nekom Grand Slam turniru.

Nakon nastupa na terenima All England Cluba Pavić će definitivno napredovati na najnovijoj ATP ljestvici.