LUKA GERLANC/CROPIX
NOVA SEZONA

Zadranka koja nastupa pod američkom zastavom izbacila Donnu Vekić u prvom kolu Abu Dhabija

Vekić je bila nadomak preokreta, no ni vodstvo 4:1 u odlučujućem setu nije bilo dovoljno za pobjedu
Piše: D. BurazinObjavljeno: 06. siječanj 2021. 18:21

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u dvoboju 1. kola WTA turnira u Abu Dhabiju od Zadranke koja nastupa pod američkom zastavom Bernarde Pere s 6-7 (10), 6-2, 4-6.

U meču prepunom preokreta, koji je trajao tri sata i šest minuta, svega se dogodilo. Vekić je u prvom setu iskoristila tek sedmu break-loptu i povela 4:3, no potom je na 5:4 propustila set-loptu i odlučivao je tie-break u kojem je Osječanka imala još dvije set-lopte, a Pera realizirala svoju četvrtu za 12:10.

Kad je Zadranka krenula s 2:0 u drugi set, možda je izgledalo da se Vekić neće oporaviti od propuštenog u prvom, ali uslijedila je nevjerojatna reakcija Donne, nanizala je čak devet gemova, sve do 3:0 u trećem setu. Samo što se Pera nije dala slomiti, od 1:4 je uzvratila s pet gemova na svoju stranu, ključan je bio break za 5:4 u kojem je Vekić prosula 40:0.

Samo prvi set je trajao jedan sat i 27 minuta, zajedno su stvorile 28 prilika za break...

1. kolo: Pera - Vekić 7:6(10), 2:6, 6:4, Kasatkina - Wang 6:2, 3:6, 6:2, Kudermetova - Kontaveit 7:5, 6:1, Sakkari - Potapova 6:4, 6:2, Putinceva - Trevisan 6:3, 6:3, Jabeur - Pavljučenkova 7:6(3), 6:3, Tomljanović - Zhu 6:2, 7:6(1), Flipkens - Siegemund 5:7, 7:5, 6:4, Badosa - Sevastova 6:2, 5:7, 6:2. (db)

07. svibanj 2024 02:12