NOTTINGHAM - ENGLAND - JUNE 15: Ana Konjuh of Croatia during her match against Monica Niculescu of Romania at Nottingham Tennis Centre on June 15, 2015 in Nottingham, England. (Photo by Jon Buckle/Getty Images for LTA)
 Jon Buckle / Getty Images / 2015 Getty Images
CHARLESTON

Uvjerljiv poraz Konjuh

Piše: HinaObjavljeno: 06. travanj 2016. 22:01

Hrvatska 18-godišnja tenisačica Ana Konjuh doživjela je uvjerljiv poraz 1-6, 1-6 od svoje ruske vršnjakinje Darije Kasatkine, u dvoboju drugog kola WTA turnira u Charlestonu odigranog u srijedu.

Bio je to treći dvoboj Dubrovčanke protiv trenutno 35. tenisačice svijeta i treća pobjeda Kasatkine u dva seta. No, dvoboji koje su odigrale u drugom kolu prošlogodišnjeg US Opena te ovogodišnjeg Australian Opena bili su bitno neizvjesniji.

Na zemlji u Charlestonu Konjuh je ostala bez ikakve prilike, a scenarij oba seta bio je identičan. Kasatkina je u oba povela 5-0, prije nego što je hrvatska tenisačica uspjela osvojiti utješan gem. Ruskinja je do pobjede stigla za 66 minuta, a Konjuh je tek u pri rezultatu 1-6, 0-5 po prvi i jedini put u dvoboju uspjela osvojiti gem kad je bila na početnom udarcu.

Tako je hrvatski tenis ostao na jednoj predstavnici, Mirjani Lučić-Baroni, koja je u drugom kolu iznenadila 11. nositeljicu Francuskinju Kristinu Mladenovic, i svladala ju nakon dva sata i 45 minuta borbe sa 4-6, 6-4, 7-6 (13) spasivši pritom četiri meč-lopte u odlučujućem tie-breaku, koji je završila realiziravši svoju sedmu priliku za okončanje dvoboja.

Lučić-Baroni će u trećem kolu igrati protiv 28-godišnje Njemice Laure Siegemund, 75. igračice svijeta, koja je u drugom kolu iznenađujuće svladala 8. nositeljicu, Amerikanku Madison Keys sa 6-7 (3), 6-4, 6-4. Hrvatska tenisačica vodi 1-0 protiv Siegemund u međusobnim dvobojima, a svladala ju je 2010. godine u polufinalu ITF turnira u američkom Jacksonu na zemljanoj podlozi. Dvoboj Lučić-Baroni i Siegemund bit će odigran u četvrtak.