Toronto ponovno poražen, Roko Ukić zabio 11 koševa!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. ožujak 2009. 10:53

Sinoć je na parketima NBA lige odigrano čak 11 utakmica. Toronto našeg Roka Lenija Ukića poražen je na gostovanju kod Philadelphije, dok je Miami bio bolji od oslabljenog Bostona. Toronto je 42. poraz sezone u 65 odigranih utakmica doživio rezultatom 115-106, a hrvatski reprezentativac sudjelovao je u igri 17 i pol minuta i to je vrijeme iskoristio za 11 koševa (šut za dva 4/7, trice 1/2, sl. bacanja 0/3), jedan skok i dvije asistencije. Philedelphiju je do pobjede vodio Thaddeus Young sa za sebe rekordnih 29 koševa, dok je kod Toronta najefikasniji bio Andrea Bargnani s 21 košem.

Pobjednička serija Utah Jazza zaustavljena je na brojci 12, a krivci za to su Atlanta Hawksi koji su ih savladali na domaćem parketu 100-93. Joe Johnson ubacio je 31 koš, dok je Josh Smith zabio 22 koša uz 12 skokova. Poražene “džezere” predvodio je Derron Williams s 20 koševa i devet asistencija.

Miami Heat je kod kuće savladao aktualne prvake Boston Celticse 107-99 prevođen Dwayneom Wadeom s 32 koša i sedam asistencija. Kvalitetnu pomoć imao je u Jamariju Moonu koji je zabio 13 koševa i uhvatio osam lopti pod obručima, kao i u Jermaineu O'Nealu koji je zabio 12 koševa. Bostonu, koji je igrao bez ozlijeđenih Rajona Ronda i Kevina Garnetta, nije pomoglo ni 27 koševa (trice 5/8) Raya Allena.

Kobe Bryant najzaslužniji je za slavlje LA Lakersa na gostovanju kod Houston Rocketsa 102-96. Postigao je Bryant 18 od svojih 37 koševa u posljednjoj četvrtini i tako poveo do Lakerse do slavlja kojim su prekinuli niz od 12 uzastopnih pobjeda Rocketsa na domaćem parketu. Pau Gasol zabio je 20 koševa, a Josh Powell dodao je 17 u pobjedi kojom su Lakersi zaustavili niz od tri uzastopna poraza na gostovanjima. Čovjek s klupe Von Wafer bio je najefikasniji igrač Rocketsa s 20 koševa. Zanimljivo je da su Rocketsi ove sezone poraženi u sve tri utakmice protiv Lakersa.

Za sedmu pobjedu Dallasa u posljednjih devet utakmica najzaslužniji je Dirk Nowitzki s 29 koševa i 10 skokova. Nowitzki je pogodio 13 od 24 šuta iz igre, uključujući i dva u posljednjoj minuti susreta.

07. svibanj 2024 04:17