RIVER PLATE

U finalu Cope Libertadores

Piše: HinaObjavljeno: 22. srpanj 2015. 15:33

Nogometaši argentinskog River Platea postali su prvi finalisti Cope Libertadores nakon što su u uzvratu odigranom u noći s utorka na srijedu u Asuncionu izborili 1-1 protiv paragvajskog Guaranija.

U prvoj utakmici polufinala odigranoj u Buenos Airesu bilo je 2-0 za River. Guarani je poveo u uzvratu pogotkom Fernanda Fernandeza u 62. minuti, ali sve nade domaćih da će dostići prednost Argentinaca razbio je Lucas Alario izjednačujućim pogotkom u 79. minuti.

River Plateu će to biti peti nastup u finalu južnoameričkom pandanu Lige prvaka, a na putu prema trećem naslovu Argentince još samo može zaustaviti bolji iz dvoboja brazilskog Internacionala i meksičkog Tigresa. Brazilci su u prvom dvoboju kao domaćini slavili s 2-1.