Damir Krajac / CROPIX
KLINCI S KAJZERICE

VELIKI PREOKRET LOKOSA Gubili na poluvremenu pa pomeli protivnika!

Lokomotiva je u prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige pobijedila Airbus UK Broughton s 3:1. Amateri iz velškog mjestašca u kojem se proizvodi slavni zrakoplov vodili na poluvremenu s 1:0, ali mladići Ante Čačića odigrali su furiuzno u nastavku i s tri gola u gostima praktički riješili pitanje prolaza u drugo pretkolo.
Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 02. srpanj 2015. 21:49

Klub iz malog gradića sa oko 6.000 stanovnika upisao je tek treći europski nastup u povijesti, i pokazalo se, bio tek dostojan sparing partner rezervama i podmlatku Dinama u dresu Lokomotive.

No, nije sve bilo idealno. Velšani su zaprijetili opasnim udarcem Graya već u 1. minuti, a potpuni šok za Zagrepčane dogodio se u 28. minuti kad je Riley svladao Zeleniku i najavio iznenađenje.

Imala je Lokomotiva sjajnih prilika u tom prvom dijelu, ali je udarce Šovšića, Andrijaševića i Fiolića iz svih pozicija branio odlični vratar Coates.

Na sreću, sve što ekipi s Kajzerice nije uspjelo u prvom dijelu, vratilo se u nastavku. Prvo je u 48. minuti led probio Šovšić i izjednačio na 1:1, a potom je nakon serije napada gostiju preokret najavio Marić, kad je u 61. minuti zabio nakon dodavanja Bručića.

Odličan potez povukao je u 63. minuti Ante Čačić, izvadio je iz igre Marića, a uveo brzonogog Kolara koji je samo pet minuta poslije nakon jedne kontre zabio za 3:1.

Isti igrač izborio je u 82. minuti i jedanaesterac za Lokose, a Šovšić je dobio priliku potvrditi plasman u drugo pretkolo, no opet mu je fantastični vratar Coates ponovno obranio.

Drugom pobjedom u Europi u svojoj povijesti, Lokomotiva se približila okršaju s Tudorovim PAOK-om.

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana u Kranjčevićevoj.

BROUGHTON - LOKOMOTIVA 1:2

AIRBUS BROUGHTON: Coates; Pearson, McGinn, Owens, Field, Jones(C), Riley, Wignall, Owen, Budrys, Gray

LOKOMOTIVA: Zelenika; Bartolec, Mrcela, Capan, Šovšić, Bručić, Andrijašević, Leko(C), Marić, Fiolić

1' - utakmica je počela, Lokosi Velšane napadaju s Mišićem, Mišićem, Fiolićem i Marićem

1' - utakmica je počela, Lokosi Velšane napadaju s Mišićem, Fiolićem i Marićem

2' - već u drugoj minuti zaprijetili su domaćini, udarcem Graya koji je promašio gol

5' - dvije prilike za Lokose u dvije minute. Prvo je Mišić pucao iz slobodnog udarca, a potom je Leko pucao, ali također neprecizno.

8 ' - velika prilika za Lokomotivu. Šovšić je pucao iz blizine, ali preko gola

15' - velika prilika za Broughton - pucao je Jones, a Lokomotivu je sada spasio vratar Zelenika

24' - odlična šansa za Lokomotivu. Ovo ga je puta neprecizan bio Franko Andrijašević. Lokosi su bolji, ali lopta neće u gol

28' - BROUGHTON VODI 1:0. Domaće je u vodstvo doveo Riley.

30' - zamalo su Lokosi izjednačili, no domaći je vratar sjajno obranio udarac Fiolića.

33' - ponovno je zaprijetio Broughton, neprecizan je sada bio Gray

40' - nova prilika za Lokomotivu. Ponovno je Andrijašević promašio gol iz dobre pozicije

45' - umjesto izjednačenja, zamalo su domaći povećali vodstvo. Pucao je Field iz slobodnog udarca

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

46' - počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima

48' - GOOOL! Lokomotiva je izjednačila odmah na početku drugog poluvremena! Zabio je Šovšić.

54' - krenula je Lokomotiva po pobjedu, Mrčela je sada opasno zaprijetio iz blizine, a malo potom je pucao i Fiolić.

56' - strijelac Šovšić je sada mogao postati junak Zagrepčana, ali je njegov udarac nakon ubačaja iz kuta bio neprecizan.

61' - GOOOL! Lokomotiva vodi 2:1! Zabio je Marić nakon proigravanja Bručića.

64' - nastavlja se ofenziva probuđenih Lokosa, Mišić i Kolar (zamijenio Marića) imali su prilike za 3:1

68' - GOOOL! Lokomotiva vodi 3:1. Pet minuta nakon što je ušao u igru, Kolar je zabio za 3:1.

74' - velika prilika za 1:4. Nažalost, Leko je bio neprecizan.

77'- strijelac jedinog gola za Broughton, Riley, zapucao je veliku priliku

82' - Lokomotiva je promašila penal. Jedanaesterac je izborio Kolar, ali Šovšićev udarac ponovno je fantastično obranio vratar Coates.

88' - sjajna prilika za Lokomotivu, ali ponovno ništa od gola