Mark Runnacles/Getty Images
FINALE KUPA

VELIKO SLAVLJE BIVŠIH DINAMOVACA Celtic treću godinu zaredom osvojio trostruku krunu, francuski napadač veliki junak u preokretu!

Piše: HinaObjavljeno: 25. svibanj 2019. 20:38

Nogometaši Celtica treću su godinu zaredom osvojili trostruku krunu u Škotskoj zahvaljujući 2-1 (0-0) pobjedi protiv Heartsa u finalu Kupa igranom na Hampden Parku u subotu.

Celtic je još ranije ove sezone osvojio Liga kup i prvenstvo, a junak pobjede za "hat-trick trebleova" bo je 21-godišnji francuski napadač Odsonne Edouard koji je postigao oba pogotka i tako preokrenuo zaostatak od 0-1 u uspjeh od 2-1.

Hearts je poveo golom Ryana Edwardsa u 53. minuti koji je poslao loptu kroz noge vratara Celtica Baina nakon dodavanja petom Clarea. No, samo devet minuta potom Edouard je izborio kazneni udarac kojega je i sam izveo za poravnanje na 1-1, da bi u 82. minuti mladi Francuz pogotkom okrunio protunapad i lijepo dodavanje Lustiga.

GLASGOW, SCOTLAND - MAY 19: Celtic players celebrate as club captain Scott Brown lifts the trophy during the Ladbrokes Scottish Premiership match between Celtic FC and Heart of Midlothian FC at Celtic Park on May 19, 2019 in Glasgow, Scotland. (Photo by Mark Runnacles/Getty Images)

Jozo Šimunović odigrao je čitavu utakmicu za Celtic dok je Filip Benković ostao na klupi.

Celticu je ovo šesta trostruka kruna u klupskoj povijesti, nakon 1967., 1069., 2001., 2017. i 2018.

Momčad iz istočnog Glasgowa sada u svojim vitrinama ima 50 naslova prvaka, 39 Kupova i 18 Liga kupova.

26. travanj 2024 06:11