Screenshot: Goalsarena
KVALIFIKACIJE ZA SP

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. listopad 2016. 22:15

Nogometna reprezentacija Azerbajdžana koju vodi Robert Prosinečki upisala je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za SP 2018. godine. Na domaćem travnjaku u Bakuu u sklopu skupine C pobijedili su Norvežane s 1:0.

Identičnim rezultatom je Azerbajdžan slavio u gostima kod San Marina u prvom kolu, a protiv Norvežana je presudio gol Medvjedjeva iz 11. minute.

Ovim rezultatom Azerbajdžan je izbio na čelo ljestvice skupine C ispred Njemačke koja kasnije večeras dočekuje Češku.

U dvije odigrane utakmice u skupini E postignuto je deset golova. Rumunjska je slavila u gostima kod Armenije s 5:0, isto kao i Crna Gora protiv Kazahstana kod kuće. Četvrti gol za Crnu goru u 73. minuti zabio je bivši dinamovac Fatos Bećiraj.

U skupini F Engleska je s 2:0 savladala Maltu golovima Sturridgea i Allija.

Rezultati susreta kvalifikacija za SP 2018 igranih u subotu:

SKUPINA C

Azerbajdžan - Norveška 1-0 (Medvjedjev 11)

SKUPINA E

Armenija - Rumunjska 0-5 (Stancu 5pen, Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 59). CK: Malakjan (Arm, 4).

Crna Gora - Kazahstan 5-0 (Tomašević 24, Vukčević 59, Jovetić 64, Bećiraj 73, Savić 78)