futsal-dinamo.hr
13. KOLO 1. HMNL

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. veljača 2017. 14:09

Futsal Dinamo svladao je Alumnus na domaćem terenu i vratio se na treće mjesto ljestvice. Plavi su dominirali od prve minute kada su i poveli preko Davora Kanjuha. Igrač utakmice bio je Kristijan Grbeša koji je zabio dva pogotka i upisao dvije asistencije, a po jedan pogodak zabilježili su još Kristijan Čekol i Vedran Matošević.

"Utakmica je bila stvarno dobra, s mnoštvom prilika, pogotovo naših. Mislim da nam je poraz protiv Makarske u jednu ruku dobro došao jer smo nakon njega posložili neke stvari i nadam se da ćemo svaku utakmicu biti sve bolji i bolji. Žao mi je što se naš prvi golman Gogo Škorić ozlijedio i nadam se da će se što prije vratiti“, rekao je nakon utakmice vratar Dinama Danijel Bešlić koji nije primio pogodak.

U tvrdom i neizvjesnom derbiju kola, Split Tommy je na domaćem terenu svladao Novo Vrijeme s minimalnih 1:0. Nakon izjednačenog prvog dijela, u kojem su obje ekipe imale po nekoliko šansi za postizanje pogotka. U nastavku utakmice Novo Vrijeme je dominiralo, ali je Žarko Luketin na vratima Splita bio nesavladiv. Jedini pogodak na utakmici zabio je Ante Ćorluka u 28. minuti.

Uspinjača je iznenadila Square u Dubrovniku i ostvarila prvi ovogodišnji trijumf. Izabranici Vibora Hulenića slavili su preokretom u drugom dijelu pogocima Antonija Jamičića. Brod 035 je s uvjerljivih 5:2 bio bolji na domaćem terenu od Potpićana Albone, a svih sedam pogodaka palo je u nastavku utakmice.

Posljednja utakmica kola igra se danas u Zagrebu između Nacionala i Osijek Kelmea. Solin je ovaj tjedan izbačen u najniži rang jer nisu u mogućnosti igrati Prvu ligu te je Vrgorac u ovom kolu slobodan.

13. kolo 1.HMNL:

Futsal Dinamo – Alumnus 5:0 (Kanjuh 1', Čekol 5', Grbeša 8', 33', Matošević 39')

Split Tommy – Novo Vrijeme Apfel 1:0 (Ćorluka 28')

Square – Uspinjača 1:2 (Micevski 18'/ Jamičić 29', 29')

Brod 035 – Albona Potpićan 5:2 (Čavar 26', 39', Mirković 31', 40', Bundavica 34'/ E. Husarić 38', 40')

Nacional – Osijek Kelme, 18:30