REUTERS/Thilo Schmuelgen
PRIJATELJSKE UTAKMICE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. studeni 2017. 00:10

Diljem Europe večeras je odigrano nekoliko izuzetno zanimljivih i zvučnih prijateljskih nogometnih utakmica.

Izdvajamo remije Rusije i Španjolske (3:3), Njemačke i Francuske (2:2) i Engleske i Brazila (0:0).

Izvrsnu utakmicu u St. Peterburgu odigrali su Rusija i Španjolska, a iako je 'Furija' vodila cijelo vrijeme, domaćine idućeg SP-a spasio je gol Fedora Smolova u 70. minuti. Jordi Alba u 9. i Sergio Ramos iz jedanaesterca u 35. minuti doveli su Španjolce u vodstvo 2:0. Smolov smanjuje na 2:1 u 41., a Mirančuk u 51. zabija za 2:2. Ramos iz drugog jedanaesterca u 54. vraća prednost Španjolcima, da bi Smolov drugim golom postavio konačnih 3:3.

Vodili su i Francuzi protiv Nijemaca na RheinEnergieStadionu u Kölnu dva puta golovima Alexandrea Lacazettea iz 33. i 71. minute, ali su se Nijemci uspjeli spasiti.

U 56. minuti Timo Werner poravnao je u tom trenutku za 1:1, dok je Lars Stindl u sudačkoj nadoknadi zabio za 2:2.

Za kraj kažimo da su Engleska i Brazil na Wembleyju odigrali 0:0.

Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica igranih u utorak:

Njemačka - Francuska 2-2 (Werner 56, Stindl 90+3//Lacazette 34, 71)

Rusija - Španjolska 3-3 (Smolov 41, 70, Mirančuk 51//Alba 9, Ramos 35pen, 54pen)

Wales - Panama 1-1 (Lawrence 85/Cooper 90+3)

Engleska - Brazil 0-0

Belgija - Japan 1-0 (Lukaku 72)

Mađarska - Kostarika 1-0 (Nikolić 37)

Rumunjska - Nizozemska 0-3 (Depay 47, Babel 57, de Jong 82)

Austrija - Urugvaj 2-1 (Sabitzer 5, Schaub 87//Cavani 10)

Argentina - Nigerija 2-4 (Banega 28, Aguero 36//Iheanacho 45, Iwobi 52, 73, Idowu 54)

Katar - Island 1-1 (Muntari 90//Kjartansson 26)

Kina - Kolumbija 0-4 (Pardo 5, Bacca 61, Borja 66, 90)

Južna Koreja - Srbija 1-1 (Koo 63pen//Ljajić 59)

Slovačka - Norveška 1-0 (Lobotka 90+3)

06. svibanj 2024 19:14