Action Images via Reuters/Carl Recine
BEZ POBJEDNIKA U MERSEYIDE DERBIJU

Piše: HinaObjavljeno: 07. travanj 2018. 18:15

U prvih sedam utakmica 33. kola engleskog nogometnog prvenstva gostujuće momčadi su ostvarile zavidne tri pobjede, a četiri utakmice završile su bez pobjednika.

Tottenham je slavio sa 2-1 na gostovanju kod predzadnjeg Stokea golovima Eriksena (52) i Kanea (63), dok je pogodak za domaće postigao Diouf (57). Tako su se Spursi sa 67 bodova izjednačili s Liverpoolom, a samo za jedan bod zaostaju za Manchester Unitedom koji večeras gostuje u velikom gradskom derbiju kod Manchester Cityja koji pobjedom može potvrditi naslov prvaka šest utakmica prije kraja prvenstva.

Burnley se pobjedom kod Watforda 2-1 približio na samo dva boda šestoplasiranom Arsenalu i mjestu koje vodi u Europsku ligu. Domaće je u vodstvo doveo Pereyra (61), a u razmaku od dvije minute Vokes (71) i Cork (73) su donijeli preokret i tri boda Burnleyju.

WBA je odlaskom Alana Pardewa s trenerske klupe prekinuo niz od osam uzastopnih poraza, ali nije uspio ostvariti četvrtu pobjedu. West Brom je poveo pred svojim navijačima preko Rodrigueza (55), ali važan bod Swanseaju donio je Abraham (75).

U Merseyside derbiju, odigranom na Goodison Parku, nogometaši Evertona i Liverpoola odigrali su bez golova. Gosti su bili bolja momčad u prvom poluvremenu, a kako se primicao kraj utakmice, tako su nogometaši Evertona sve više prijetili vrataru Kariusu. No, u dvije izgledne prilike u samoj završnici dvoboja nedostajalo im je preciznosti. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool, dok na drugoj strani Nikola Vlašić nije bio ni na klupi za pričuve.