Vladimir Dugandzic / CROPIX / CROPIX
VEČER UZBUĐENJA NA POLJUDU

Hajduk je pobijedio Osijek u 14. kolu HNL-a na Poljudu 1:0, a strijelac jedinog zgoditka je bio mađarski napadač Marko Futacs.
Piše: HinaObjavljeno: 30. listopad 2016. 12:09

HAJDUK - OSIJEK 1:0 (Futacs 16')

SPLIT - Stadion Poljud. Gledatelja 12197. Sudac. Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Krmar i Ambrinac. Četvrti sudac: Mlakar. Delegat. Balen.

HAJDUK (4-2-3-1): Kalinić - Juranović, Nižić, Čosić, Memolla - Jefferson, Savvas (od 58. Kožulj) - Erceg (od 88. Maganto), Hamza, Tudor (od 78. T.Bašić) - Futacs. TRENER: Marijan Pušnik.

OSIJEK (4-2-3-1): Mikulić - Matas, Lukić, Arsenić, Barišić - Mioč (od 90. Leko), Vojnović - Perošević, Knežević (od 82. Lulić), Boban (od 57. Lopa) - Ejupi. TRENER: Zoran Zekić.

ŽUTI KARTONI: Barišić (33), Juranović (38), Lukić (39), Nižić (53), Hamza (66), Futacs (90).

Nogometaši Hajduka svladali su Osijek s 1-0 (1-0) u pretposljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL odigranoj u nedjelju u Splitu, čime su preskočili Osječane i zasjeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 16. minuti Mađar Marko Futacs koji je odlično reagirao na ubačaj s desne strane i s desetak metara prebacio osječkog vratara Mikulića. Imali su Hajdukovi nogometaši još pregršt prilika za povećanje vodstva, ali nijednu od njih nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

U 66. minuti dvoboja Hajdukovi navijači su na sjevernoj tribini upalili baklje te tim činom proslavili 66. rođendan Torcide, a zbog nakupljenog dima utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta.

Pred oko 15.000 gledatelja na stadionu Poljud utakmicu je sudio Marin Vidulin iz Kanfanara.