Getty
SKUPINE E, F, G I H

Završene su utakmice 1. kola nogometne Lige prvaka u skupinama E, F, G i H. Roma je remizirala s Barcelonom 1:1 u Rimu, dok je Bayern slavio s 3:0 u gostima kod Olympiacosa.
Piše: HinaObjavljeno: 16. rujan 2015. 10:26

Susret u Rimu je obilježio pogodak Florenzija s centra.

Barcelona je povela u 21. minuti golom Luisa Suareza na asistenciju našeg Ivana Rakitića. Tri minute kasnije dogodila se i sporna situacija kada je Romin vratar Wojciech Szczesny pokupio Suareza, no nizozemski sudac Bjorn Kuipers nije pokazao na bijelu točku. Roma je izjednačila u 31. minuti jednim od najljepših golova u povijesti Lige prvaka. Florenzi je opalio uz aut liniju gotovo s centra i iznenadio Marca-Andrea ter Stegena. Rakitić je igrao do 61. minute kada ga je zamijenio Rafinha.

U drugom susretu iz skupine E Bayer Leverkusen je pobijedio BATE Borisov 4-1. 'Apotekari' su poveli već u četvrtoj minuti golom Admira Mehmedija, no BATE je izjednačio devet minuta kasnije, a strijelac je bio Nemanja Milunović. U nastavku susreta Hakan Calhanoglu (47, 75-11m) i Hernandez (59) donijeli su pobjedu njemačkom sastavu.

U skupini G Chelsea je na Stamford Bridgeu rutinski odradio posao protiv Maccabi Tel Aviva pobijedivši 4-0. Strijelci su bili Willian (15), Oscar (45+3-11m), Diego Costa (58) i Fabregas (78). 'Bluesi' su imali i kazneni udarac u šestoj minuti, no Hazard je bio neprecizan.

U drugom dvoboju Dynamo Kijev i Porto su odigrali 2-2. Domaćin je poveo u 20. minuti golom Oleha Guseva, a izjednačio je tri minute kasnije Vincent Aboubakar. Isti je igrač u 81. minuti doveo goste u vodstvo, no u 89. minuti je izjednačio Bujalskij.

Domagoj Vida nije nastupio za kijevski sastav.

U skupini H Zenit je na Mestalli pobijedio Valenciju 3-2. Gosti su vodili 2-0, Valencia se vratila s dva gola, no bodovi su ipak otišli u Rusiju. Strijelci za Zenit bili su Hulk (9, 44) i Witsel (74), a za domaćine Joao Cancelo (55) i Andre Gomes (73).

Gent i Lyon su odigrali 1-1 nakon što je belgijski sastav završio utakmicu s dva igrača manje, a Lyon je promašio i kazneni udarac. Domaćin je od 41. minute igrao bez isključenog Brechta Dejaegerea. Lyon je poveo u 58. minuti golom Jalleta, a Belgijanci su s igračem manje poravnali deset minuta kasnije, a strijelac je bio Miličević. U 87. minuti Gent je ostao bez još jednog igrača, isključen je Foket koji je skrivio kazneni udarac, no Lacazette je propustio priliku donijeti 'lavovima' pobjedu.

Liga prvaka, 1. kolo:

Skupina E

Bayer Leverkusen – BATE Borisov 4:1 (Mehmedi 5', Calhanoglu 48', 75'-11m, Hernandez 59' / Milunović 13')

Roma – Barcelona 1:1 (Florenzi 31' / Suarez 21')

Skupina F

Dinamo Zagreb – Arsenal 2:1 (Pivarić 24', Fernandes 58', Walcott 79')

Olympiacos – Bayern 0:3 (Müller 52', 90+2' Götze 89')

Skupina G

Chelsea – Maccabi 4:0 (Willian 15', Oscar 45+4', Costa 58', Fabregas 78')

Dinamo Kijev – Porto 2:2 (Gusev 21', Bujalskij 89' / Aboubakar 23', 81')

Skupina H

Gent – Lyon 1:1 (Milicević 68' / Jallet 58')

Valencia – Zenit St. Peterburg 2:3 (Cancelo 55', Gomes 73' / Hulk 9', 45', Witsel 76')

PRIJENOS UŽIVO

90' - GOOOL! Bayern je poveo 3:0! Zabio je Müller iz jedanaesterca.

89' - GOOOL! Bayern vodi protiv Olympiacosa 2:0, dok je Dinamo iz Kijeva izjednačio protiv Porta.

81' - GOOOOL! Aboubakar dovodi Porto u vodstvo protiv Dinamo Kijeva na 2:1.

76' - GOOOL! Zenit opet vodi protiv Valencije 3:2 nakon gola Witsela, dok je Bayer povećao prednost protiv BATE na 4:1.

73' - GOOOOL! Valencia se u potpunosti vratila u utakmicu i izjednačila protiv Zenita na 2:2 golom Gomesa.

68' - GOOOOL! Milicević je zabio za izjednačenje Genta protiv Lyona 1:1. Belgijanci su poravnali s igračem manje.

61' - Ivan Rakitić izašao je iz igre u Rimu. Umjesto njega ušao je Rafinha.

59' - GOOOOL! Bayer je zabio i treći put BATE-u, a Lyon je poveo s 1:0 u gostima kod Genta. Chelsea je povećao vodstvo protiv Maccabija na 3:0 golom Coste.

55' - GOOOOL! Valencia se vraća. Na 1:2 protiv Zenita smanjio je Cancelo.

52' - GOOOOL! Bayern je zatresao mrežu Olympiacosa u Pireju i poveo 1:0. Strijelac je ponajbolji igrač Bavaraca ove sezone Thomas Müller.

48' - GOOOOL! Bayer opet vodi u Leverkusenu protiv BATE-a. Zabio je Calhanoglu.

46' - Započela su druga poluvremena utakmica Lige prvaka.

45+4' - GOOOL! Chelsea vodi 2:0 protiv Maccabija, a strijelac s bijele točke je Oscar.

45' - GOOOOL! Zenit vodi protiv Valencije s 2:0 na Mestalli. Strijelac je opet Hulk.

31' - GOOOOL U RIMU! Roma je izjednačila protiv Barcelone na 1:1, strijelac je Florenzi. Bio je to nevjerojatan gol kojeg je Romin igrač zabio gotovo s centra.

23' - GOOOL! Porto je izjednačio protiv Dinama golom Aboubakara.

21' - GOOOL! Barcelona je zatresla Rominu mrežu! Zabio je Suarez, a sjajno je asistirao Rakitić!

21' - GOOOL! Dinamo iz Kijeva poveo je protiv Porta. Strijelac je Gusev.

15' - GOOOOOL! Chelsea je poveo protiv Maccabija 1:0. Zabio je Willian iz slobodnog udarca.

13' - GOOOOL! Drugi zgoditak postignut je u Leverkusenu. BATE je izjednačio preko Milunovića.

11' - U Rimu je Barcelona puno bolje otvorila susret. Branitelji naslova promašili su dvije prilike u zadnje dvije minute preko Suareza i Messija.

9' - GOOOL! Zenit je poveo protiv Valencije na Mestalli, strijelac je Hulk.

5' - GOOOOL! Pao je prvi gol na večerašnjim utakmicama Lige prvaka. Bayer vodi protiv BATE 1:0 golom Mehmedija.

1' - Započele su utakmice Lige prvaka diljem Europe. Spektakularna atmosfera vlada na Olimpicu u Rimu u ogledu Rome i Barcelone.

Katalonski velikan je dobio četiri od šest gostujućih utakmica u prošlosezonskom natjecanju Lige prvaka zabivši pritom gol u svakoj od njih. Ukupno su ih zabili 15.

Barcelona je izgubila tek jedan od posljednjih deset međusobnih ogleda s talijanskim klubovima (šest pobjeda i tri remija).

Lionelu Messiju bit će ovo jubilarni stoti nastup u Ligi prvaka. U dosadašnjih 99 upisao je 77 golova i 22 asistencije.

20. svibanj 2024 23:23