Reuters
'BLITZKRIEG' KRALJEVA

Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 31. siječanj 2016. 23:32

Nogometaši Real Madrida deklasirali su Espanyol na Santiago Bernabeuu sa čak 6-0 u utakmici 22. kola španjolskog prvenstva.

Susret je praktički bio zaključen već nakon 16 minuta budući je tada već 'kraljevski klub' vodio 3-0. Trostruki strijelac za Real bio je Cristiano Ronaldo, po jednog su zabili Karim Benzema i James Rodriguez, dok je Oscar Duarte zatresao vlastitu mrežu.

Posebno su lijepi bili Jamesov gol u 16. minuti na asistenciju Luke Modrića, te Ronaldov drugi gol u završnici prvog poluvremena. Valja reći kako je Ronaldo upisao 'savršeni hat-trick' budući je jedan gol zabio desnicom (penal), jedan ljevicom, dok je posljednjeg postigao glavom.

Modrić je igrao do 63. minute i odigrao je i važnu ulogu kod Benzeminog gola, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Real je ostao treći na ljestvici sa 47 bodova, te ima četiri manje uz utakmicu više od vodeće Barcelone i jedan manje od drugog Atletica. Espanyol je 15. sa 22 boda.

Sporting iz Gijona je kao gost iznenadio Valenciju svladavši ju na Mestalli sa 1-0 (0-0) i s ta tri boda pobjegao iz zone ispadanja, a mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović igrao je za Sporting od 77. minute.

Jedini gol na utakmici postigao je Sanabria (50-11m). Sporting je sada 17. na ljestvici sa 21 bodom i utakmicom manje, te ima bod više od 18. Granade koja se nalazi u zoni ispadanja. Valencia tako niti 11. utakmicu zaredom u Primeri nije stigla do pobjede, a devet od tih 11 susreta vodio je novi trener Gary Neville. "Šišmiši" su trenutačno 12. na ljestvici sa 25 bodova.

Primera, 22. kolo:

Real Madrid – Espanyol 6-0 (Benzema 7', Ronaldo 12'-11m, 82', 46', James 16', Duarte 87'-ag)

Las Palmas – Celta 2-1 (Viera 33'-11m, Jose 90' / Bongonda 5')

Valencia – Sporting Gijon 0-1 (Sanabria 50'-11m)

Sevilla – Levante 3-1 (Gameiro 1', Iborra 47', Konopljanka 76' / Rossi 56')