Fatos Beqiraj
 Scott Heavey/Getty Images
KVALIFIKACIJE ZA SP

Piše: HinaObjavljeno: 12. listopad 2016. 00:54

Nogometna reprezentacija Azerbajdžana koju vodi Robert Prosinečki odigrala je 0:0 na gostovanju kod favorizirane Češke, isto kao i Slovenija kod kuće protiv Engleske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

U skupini C Njemačka je slavila s 2:0 kod kuće protiv Sjeverne Irske i tako je zadržala maksimalan učinak od devet bodova u 3 kola, dok je Azerbajdžan drugi sa sedam bodova.

Golove za Nijemce zabili su Julian Draxler (13') i Sami Khedira (17'). Norveška je dobila slabašni San Marino sa 4-1.

U skupini E Crna Gora je u gostima svladala Dansku sa 1-0, a pobjednički gol zabio je bivši napadač Dinama Fatos Beqiraj (32), dok su Kazahstan i Rumunjska odigrali 0-0.

Poljska je više od sat vremena imala igrača više, ali tek je u petoj minuti sudačke nadoknade (90+5) uspjela doći do pobjede 2-1, a strijelac je bio Robert Lewandowski.

U skupini F najzanimljiviji je bio dvoboj Slovenije i Engleske u Ljubljani, koji je završio 0-0. Najbolji strijelac Engleske svih vremena Wayne Rooney, koji u svom Manchester Unitedu grije klupu za pričuve, sada isto doživljava i u reprezentaciji. Novi izbornik Gareth Southgate uveo ga je u igru tek u 73. minuti, ali to nije puno pomoglo "gordom albionu".

Slovenija je ostavila bolji dojam, posebice u drugom poluvremenu, kada je imala tri odlične prilike. No, engleski vratar Joe Hart odličnim obranama sačuvao je svoju mrežu. U istoj skupini Slovačka je pobijedila Škotsku s 3-0 , dok Litva dobila Maltu 2-0.

Skupina C:
Češka - Azerbajdžan 0-0
Njemačka - Sjeverna Irska 2-0 (Draxler 13, Khedira 17)
Norveška - San Marino 4-1 (D. Simoncini 12-ag, Diomande 77, Samuelsen 82, King 83 / Stefanelli 54)