Zagreb iznenadio Olimpiju, Zadar poražen u Beogradu, slavlje Cedevite

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. siječanj 2010. 22:32

Bez Ante Tomića, koji je otišao u madridski Real, košarkaši Zagreba su odigrali i drugu utakmicu, te drugi put slavili. Pobjeda u 18. kolu posebno odzvanja budući je Zagreb u Ljubljanisvladao Union Olimpiju 85-82. Zagreb je silovito otvorio utakmicu, pasu tako nakon prve četvrtine imali ogromnih 26-11. Nakon toga, pa dokraja utakmice, trajao je lov Ljubljančana, ali do kraja ipak nisuuspjeli preokrenuti rezultat. Zagreb je do velike pobjede vodio Krunoslav Simon sa 22 poena. DamirMulaomerović je ubacio 17 uz šest asistencija, dok je Andrej Štimacubacio 15.

Zadar nije imao nikakve šanse u Beogradu kod Partizana koji jepobijedio 86-74. Neizvjesnost pobjednika je počela isparavati već uprvoj četvrtini (27-15), a definitivni slom Zadrana, koje je vodio novitrener Danijel Jusup, se dogodio u trećoj dionici koja je završila uz69-52 za domaćina. Bolji su od ostalih kod Zadrana bili Rančić i Stipčević sa po 16, te Tomislav Ružić sa 15 poena i devet skokova. Cedevita je na svom parketu slomila Budućnost u nastavku ipobijedila 83-71. Andrija Žižić je postigao 24 poena, dok je MarinoBaždarić dodao 16.

Cibona - Hemofarm (nedjelja)

Redoslijed: 1. Cibona 14-3 (-1), 2. Partizan 13-5, 3. Zagreb 12-6, 4.Union Olimpija 11-7, 5. Budućnost 11-7, 6. Zadar 10-7 (-1), 7. Cedevita9-9...

20. svibanj 2024 16:42