Vladimir Dugandzic / Cropix
RUŠENJE REKORDA

ZAKLJUČAO VRATA I SLOMIO KLJUČ Kalinić 721 minutu bez primljenog gola

Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 19. listopad 2015. 12:54

Lovre Kalinić jučer je u Koprivnici oborio Hajdukov rekord po uzastopnim minutama bez primljenog gola u prvenstvu. Pobjedom 1:0 Kalinić je otišao na 721 minutu, čime je za deset minuta srušio rekord Zorana Slavice iz 1992. godine (711).

Međutim, Slavica je do rekorda stigao uz pauzu. Branio je u prvom i drugom kolu (121 minuta bez gola), a onda je pauzirao do 14. kada je krenuo u niz od 590 minuta. Lovre je svoj rekord ostvario u osam uzastopnih utakmica, što je još jedan rekord.

Naime, u 90 prvenstvenih sezona Hajdukove povijesti momčad Damira Burića prva je kojoj je pošlo za rukom osam utakmica u nizu sačuvati praznu mrežu. Ni slavne generacije 70-ih i 80-ih godina nisu to mogle. Posljednji pogodak Hajduk je primio 10. kolovoza u pobjedi protiv Lokomotive u Zagrebu (2:1).

Upravo je momčad s Kajzerice sljedeći protivnik "bilih", 24. listopada na Poljudu. Prilika je to Kaliniću, ali i cijeloj momčadi, za produljenje rekorda. Na vječitoj listi vratara HNL-a ispred Kalinića još je samo Ivan Kelava koji je na vratima Dinama u sezoni 2012./2013. čak 950 minuta izdržao bez primljenog pogotka.

05. svibanj 2024 01:06