Athletics - 2019 European Indoor Athletics Championships - Emirates Arena, Glasgow, Britain - March 3, 2019 Great Britain's Laura Muir celebrates winning the Women's 1500m REUTERS/Lee Smith
REUTERS/Lee Smith

EUROPSKO PRVENSTVO U GLASGOWU

BRITANSKA ATLETIČARKA OBRANILA DVOSTRUKI NASLOV IZ BEOGRADA I POTVRDILA KRUNU EUROPSKE PRVAKINJE Lewandowski brži od zlatnog Norvežanina

AUTOR:
  • OBJAVLJENO:
  • 03.03.2019. u 22:47

  • Britanska atletičarka Laura Muir osvajanjem naslova europske prvakinje na 1500 metara posljednjeg dana EP-a u dvoranskoj atletici u Glasgowu uspjela je ponoviti uspjeh otprije dvije godine kada je u Beogradu bila zlatna na 3000m i 1500m.

    Muir je zlato na 3000m obranila u petak, da bi u nedjelju pred domaćim navijačima bila uvjerljiva i na dvostruko kraćoj dionici prošavši ciljem sa 3.38 sekundi prednosti ispred druge Poljakinje Sofije Ennaoui, dok je broncu osvojila Irkinja Ciara Mageean

    U konkurenciji atletičara na 1500m Poljak Marcin Lewandowski je također obranio naslov otprije dvije godine, on je uspio za 38 stotinki pobijediti 19-godišnjeg Norvežanina Jakoba Ingebrigtsena, koji je u subotu osvojio zlato na 3000m.

    Hrvatska atletičarka Andrea Ivančević zauzela je sedmo mjesto u finalu utrke na 60 metara s preponama s vremenom 8.14 sekundi. Zlatnu medalju osvojila je Nizozemka Nadine Visser s najboljim rezultatom sezone u Europi od 7.87 sekundi, srebro je sa 7.97 osvojila braniteljica naslova Njemica Cindy Roleder, dok je Bjeloruskinja Elvira Herman stigla do bronce sa 8.00.

    Ivančević je u finalu u Glasgowu ostvarila svoj najslabiji rezultat natjecanja, u subotnjim je kvalifikacijama trčala 8.10, a u nedjelju ujutro je u polufinalu ostvarila vrijeme od 8.07 sekundi.

    U finalu je nastupilo samo sedam atletičarki jer je najbolja iz polufinala Mađarica Luca Kozak odustala zbog ozljede.

    REZULTATI FINALA,

    ATLETIČARI:

    800m:

    1. Alvaro de Arriba (Špa)      1:46.83

    2. Jamie Webb (VB)             1:47.13

    3. Mark English (Irs)          1:47.39

    1500m:

    1, Marcin Lewandowski (Polj)     3:42.85

    2. Jakob Ingebrigtsen (Nor)      3:43.23

    3. Jesus Gomez (Špa)             3:44.39

    60m prepone:

    1. Milan Trajković (Cip)           7.60

    2. Pascal Martinot Lagarde (Fra)   7.61

    3. Aurel Manga (Fra)               7.63

    4x400m:

    1. Belgija                        3:06.27

    2. Španjolska                     3:06.32

    3. Francuska                      3:07.71

    dalj:

    1. Miltiadis Tentoglou (Grč)      8,38m

    2. Thobias Nilsson Montler (Šve)  8,17

    3. Strahinja Jovančević (Srb)     8,03

    troskok:

    1. Nazim Babajev (Aze)            17,29m

    2. Nelson Evira (Por)             17,11

    3. Max Hess (Njem)                17,10

    sedmoboj:

    1. Jorge Urena (Špa)              6218

    2. Tim Duckworth (VB)             6156

    3. Ilija Škurenjov (Rus)          6145

    ATLETIČARKE:

    800m:

    1. Shelayna Oskan Clarke (VB)     2:02.58

    2. Renelle Ramore (Fra)           2:03.00

    3. Olga Ljakova (Ukr)             2:03.24

    1500m:

    1. Laura Muir (VB)               4:05.92

    2. Sofia Ennaoui (Polj)          4:09.30

    3. Ciara Mageean (Irs)           4:09.43

    60m prepone:

    1. Nadine Visser (Niz)            7.87

    2. Cindy Roleder (Njem)           7.97

    3. Elvira Herman (Bje)            8.00

    --------------------------------------

    7. ANDREA IVANČEVIĆ (HRV)         8.14

    4x400m:

    1. Poljska                        3:28.77

    2. Velika Britanija               3:29.55

    3. Italija                        3:31.90

    dalj:

    1. Ivana Španovič (Srb)           6,99m

    2. Nastasija Ivanova (Bje)        6,93

    3. Marina Beg Romančuk (Ukr)      6,84

    troskok:

    1. Ana Peleterio (Špa)            14,73m

    2. Paraskeví Papahristou (Grč)    14,50

    3. Olga Saladuha (Ukr)            14,47

    vis:

    1. Marija Lasickiene (Rus)        2,01m

    2. Julija Levčenko (Ukr)          1,99

    3. Airine Palšyte (Lit)           1,97

    motka:

    1. Anželika Sidorova (Rus)        4,85m

    2. Holly Bradshaw (VB)            4,75

    3. Nikoleta Kiriakopoulou (Grč)   4,65

    kugla:

    1. Radoslava Mavrodjeva (Bug)     19,12m

    2. Christina Schwanitz (Njem)     19,11

    3. Anita Marton (Mađ)             19,00

     

    Iz drugih medija