REUTERS/Aly Song
ATP HERTOGENBOSCH

DOBRE VIJESTI IZ NIZOZEMSKE Borna Ćorić odlično otvorio sezonu na travi, sredio Taylora Fritza i ušao u četvrtfinale

Piše: Dean BauerObjavljeno: 13. lipanj 2019. 10:48

Borna Ćorić uzeo je pozivnicu u nizozemskom ‘s-Hertogenboschu kako bi se što bolje pripremio za obranu naslova u Halleu sljedećeg tjedna, a po rezultatu prvog meča može se reći da je izbor bio odličan.

Naime, Borna je kao 2. nositelj bio slobodan od obaveza na startu, dok je u 2. kolu nadigrao godinu dana mlađeg suparnika Taylora Fritza (ATP 41) sa 4:6, 6:3, 6:3. Amerikanac se, očekivano, pokazao kao zahtjevan protivnik i bolje se snašao u prvom setu kad je pritisnuo Ćorićev servis i napravio break za 6:4.

U nastavku se od ovoga tjedna najbolji hrvatski tenisač stabilizirao. Drugi set je riješio oduzetim početnim udarcem za 3:2 i 6:3, te u trećem stigao do prednosti za 3:1. Odmah nakon toga je obranio dvije break-lopte i nakon toga sigurno pronašao put do četvrtfinala.

Ćorić je pogodio 14 asova, bez duple pogreške. Pritom je imao odličnu realizaciju poena na prvom servisu (45-54) i solidnu na drugom (13-26). U četvrtfinalu će igrati s boljim iz dvoboja Garin – Haase.

Rezultati 2. kola: Ćorić – Fritz 4:6, 6:3, 6:3, Thompson – Tiafoe 6:3, 6:2, De Minaur – Seppi 7:5, 6:3. (db)

27. travanj 2024 00:35