REUTERS
WTA INDIAN WELLS

PETRA MARTIĆ SENZACIONALNO IZBACILA AKTUALNU POBJEDNICU ROLAND GARROSA Marin Čilić lakoćom u 3. kolo, šokantan poraz Novaka Đokovića

Piše: HinaObjavljeno: 12. ožujak 2018. 10:28

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić i trenutačno najbolje plasirana hrvatska tenisačica na WTA ljestvici Petra Martić ostvarili su pobjede na velikim ATP i WTA turnirima u Indian Wellsu, Čilić se plasirao u 3. kolo zahvaljujući 7-5, 6-3 pobjedi protiv Mađara Martona Fucsovicsa, dok je Martić izborila nastup u osmini finala zahvaljujući 6-3, 6-3 pobjedi protiv aktualne pobjednice Roland Garrosa Latvijke Jelene Ostapenko.

Čilić je u svom prvom ovogodišnjem nastupu u Indian Wellsu ostvario rutinsku pobjedu protiv 26-godišnjeg Mađara, trenutačno 65. igrača svijeta. Najzanimljiviji dio meča bila je završnica prvoga seta, nakon što u prvih sedam gemova niti jedan igrač nije imao problema na svom početnom udarcu u posljednjih pet gemova viđeno je ukupno 10 "break-lopti" od kojih je iskorištena samo jedna i to ona posljednja kojom je Čilić osvojio i set.

Tennis - Australian Open - Semifinals - Rod Laver Arena, Melbourne, Australia, January 25, 2018. Croatia's Marin Cilic celebrates winning his match against Britain's Kyle Edmund. REUTERS/Issei Kato
REUTERS/Issei Kato

Naš je igrač propustio četiri "break-lopte" kod vodstva 4-3, još dvije, koje su ujedno bile i set-lopte, kod 5-4, da bi zatim kod 5-5 morao spašavati dvije Fucsovicseve prilike za oduzimanje servisa. Nakon što je izvukao taj gem, kod prednosti 6-5 je iskoristio drugu set-loptu u tom gemu, ukupno četvrtu set-loptu, a osmu "break-loptu".

U drugom setu bilo je manje uzbuđenja, Čilić je oduzeo servis Fucsovicsu u četvrtoj igri i tu prednost zadržao do kraja.

Sljedeći Čilićev suparnik bit će iskusni Nijemac Philip Kohlschreiber.

Martić je nastavila s odličnim predstavama u Indian Wellsu ostvarivši treću pobjedu i to protiv trenutačno šeste igračice svijeta. Ona je čak pet puta oduzimala servis Ostapenko, a posebno dobro igrala je u završnici prvog i početkom drugog seta kada je čak četiri puta zaredom ostvarila "break" i osvojila osam od devet gemova kojima je zaostatak od 2-3 pretvorila i vodstvo od 6-3, 4-1.

U 4. kolu Martić će igrati protiv 18-gidišnje Čehinje Markete Vondrouševe.

AUCKLAND, NEW ZEALAND - JANUARY 01:  Petra Martic of Croatia plays a backhand in her first round match against Marketa Vondrousova of the Czech Republic during day one of the ASB Women's Classic at ASB Tennis Centre on January 1, 2018 in Auckland, New Zealand.  (Photo by Hannah Peters/Getty Images)
Hannah Peters/Getty Images

Iznenađenje je priredio japanski kvalifikant Taro Daniel inače 109. tenisač svijeta koji je u susretu 2. kola turnira tenisača izbacio bivšeg prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića, kojemu je ovo bio prvi turnir nakon operacije lakta, sa 7-6 (3), 4-6, 6-1. Đoković je u prvom setu vodio sa 5-2 i imao set-loptu, no nije uspio zaključiti tu dionicu meča u svoju korist, Daniel je bio uspješniji u "tie-breaku", a nakon što je srpski igrač osvojio drugi set, u trećemu je Daniel dominirao i ostvario veliku pobjedu.

Branitelj naslova i prvi igrač svijeta Švicarac Roger Federer izborio je prolazak u 3. kolo svladavši Argentinca Federica Delbonisa sa 6-3, 7-6 (6).