Bojan Bogdanović
 Kirby Lee / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 15. prosinac 2016. 08:53

Brooklyn Netsi noćas su došli do sedme pobjede ove sezone (uz 17 poraza) nakon što su u svojoj Barclays areni svladali Los Angeles Lakerse 107-97, što je gostima već osmi uzastopni poraz nakon vrlo dobrog početka sezone.

Netsi su se odvojili na desetak razlike na poluvremenu utakmice, ali Lakersi su se vratili u trećoj četvrtini (kako to i inače ide protiv Netsa ove sezone), što je silovitim zakucavanjem preko centra Netsa Brooka Lopeza obilježio Larry Nance Jr. U zadnjoj četvrtini domaća se momčad ipak pribrala te su Netsi na kraju slavili uz deset poena prednosti i tako ubilježili šestu ovosezonsku pobjedu u svojoj dvorani.

Najbolji strijelac Brooklyna bio je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović s 23 poena (šut iz igre 6/13, trica 3/7, slobodna bacanja 8/10), kojima je pridodao i 4 skoka, 1 asist i ukradenu loptu, ali su Netsi s njim na terenu primili 8 poena više nego što su zabili. Sean Kilpatrick dodao je 22 poena, dok je Brook Lopez zabio 20 poena uz 7 skokova. Svakako valja istaknuti i Trevora Bookera koji je uz 8 poena skupio čak 18 skokova.

U momčadi Lakersa najviše je zabio specijalist s klupe Lou Williams (16 poena), a uz njega je još pet igrača postiglo dvoznamenkasti broj poena. Centar Ivica Zubac, koji se svako malo seli iz razvojne lige u NBA pa nazad, nije ulazio u igru.

Toronto Raptorsi očekivano su svladali Philadelphia 76erse 123-114 na gostujućem terenu, a u njihovoj pobjedi DeRozan je zabio 31 poena, Lowry dodao 20 i 7 asista, dok je litvanski centar Valančiunas zabio 17 uz 10 skokova.

Kod Sixersa se je trener Brown prvi put izveo petorku u kojoj su zajedno igrala dva prirodna centra - Joel Embiid i Jahlil Okafor, s time da je bolji Embiid bio taj koji se pomaknuo na četvorku. Okafor je u takvoj postavi zabio 17 poena, dok je trenutno prvi rookie sezone Embiid imao 9 poena, 6 skokova i 5 asista.

Ovakvom postavom najviše su ispaštali Ersan Ilyasova i Dario Šarić - Ilyasova je ovaj put počeo s klupe i zabio 12 poena uz 7 skokova za 23 minute, dok je Šarić dobio samo 13 minuta, čemu nije pomoglo 5 osobnih pogrešaka koje je napravio, za kojih je zabio dva slobodna bacanja i uhvatio 6 skokova.

Los Angeles Clippersi su u gostima svladali Orlando Magic 113-108, a ključni igrač u pobjedi bio je sin trenera Clippersa Austin Rivers koji je zabio 25 poena uz šut za tricu od 7-10. DeAndre Jordan ubacio je za njega velikih 22 poena uz 12 skokova, Blake Griffin dodao je 23 uz 7 skokova, dok je Chris Paul ubacio 16 poena uz 10 asista.

U dresu Magica Aaron Gordon zabio je 33 poena uz 7 skokova, a Evan Fournier je zabio 24 koševa uz 8 dodavanja. Naš Damjan Rudež je za pet minuta zabio jednu tricu uz 2 skoka i dodavanje, a Mario Hezonja ponovno nije dobio povjerenje trenera Vogela i nije ulazio u igru.

Aktualni NBA prvaci Cavaliersi jučer su igrali bez svojeg udarnog trojca LeBron James - Kevin Love - Kyrie Irving te su u takvom krnjem sastavu poraženi u Memphisu od Grizzliesa s 93-88.

Domaću momčad vodili su Troy Daniels s 20 poena i Marc Gasol sa 17 koševa i 11 skokova, dok je kod gostiju, koji su ogled završili s malim minusom s obzirom na tijek utakmice, James Jones s klupe zabio 15 poena.

4. Denver 9 16 .360 6 1/2

5. Minnesota 7 18 .280 8 1/2