Vladimir Dugandzic / CROPIX / CROPIX
3. KOLO HNL-a

INFARKTNA ZAVRŠNICA SPLITSKOG DERBIJA Nevjerojatni Ohandza opet zabio u 90. za slavlje Hajduka!

U derbiju 3. kola Prve HNL Hajduk je na Parku mladeži pobijedio gradskog suparnika Split 1-0 golom Francka Ohandze iz prve minute sudačke nadoknade.
Piše: Zdravko ReićObjavljeno: 31. srpanj 2016. 17:24

SPLIT - HAJDUK 0:1 (Ohandza 90+1')

Park mladeži, gledatelja 3000.

SPLIT (4-2-3-1): Duka – Maglica, Obšivač, Rrahmani, Vitus – Jakić, Vidović – Bagarić, I. Jukić (od 83. Čvedukas), Pešić – Bakaj (od 65. Mišić).

Trener: Lokica

HAJDUK (4-1-4-1): Kalinić – Juranović, Nižić, Ismajli, Memolla – Biljij (od 67. T. Bašić)– Sušić, Kožulj, Vlašić, Erceg (od 46. Ohandza) – Said (od 77. Mujan).

Trener: Pušnik

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 6. Pomoćnici: Pepur i Radić. Četvrti sudac: Kezele

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Franck Ohandza, čudotvorni Kamerunac, još jednom je postigao gol, pobjedonosni za Hajduka u derbiju svetog Duje između Splita i Hajduka. Tako su "bijeli“ zasluženo dobili utakmicu s 1:0 i to još jednom u završnici, u nadoknadi vremena.

Veliki znalac Ante Mladinić, trener od znanja, do tog gola, za ovu utakmicu, dao bi dijagnozu u svojem stilu: veliki promet, mala zarada. Bilo je tu žara, borbenosti, truda, ali malo kvalitetnog nogometa. U svakom slučaju s tih 0:0 "crveni“ su bili sigurno zadovoljniji da nije Frane Zolja iskoristio na magičan način centaršut Kožulja i tako donio tri boda Hajduku.

To je bila utakmica u jednom pravcu, velika nadmoć Hajduka, stalna kontrola lopte, dominacija u svakom pogledu, ali su ipak "crveni“ prvi došli do prilike. Dakle, domaći su se ograničavali na obranu, tražili su mogućnost za protunapada i u 10.minuti sjurio se Ivan Pešić, s dvadesetak metara je šutirao, lopta je okrznula Nižić, pala ispred Bakaja, koji je bio iznenađen, loptu nije smirio, pa ni šutirao...

Hajduk je dočekao svoju veliku šansu, dapače iz jedne akcije čak dvije. Jedna pogrešno odigrana povratna lopta od strane Vidovića dovela je u 39. minuti u priliku Antu Ercega, njegov dobar udarac obranio je Tomislav Duka, lopta je kao na pjatu stigla pred Saida, ali je Duka pokupio i njegov šut. I u 40. Erceg je zaprijetio, dobro je šutirao s ruba kaznenog prostora, Duka je opet obranio.

U nastavku još žešći napadi Hajduka, podržani od svojih bučnih navijača, ali i dalje je sve to bilo jalovo. "Bijeli“ su pritiskali, nizali napade u kojima je ipak nedostajao zadnji pas. To je bila zasluga i obrane Splita, "crveni“ su znalački priredili barikade na svojoj polovici, bili su premreženi tako da su prekidali akcije "bijelih“.

S druge strane momčad Vjeke Lokice znala je izvesti opasne kontre, objektivno "crveni“ su imali bolje šanse, ali je to bilo uzalud jer su na kraju ostali poraženi.

Na ljestvici vodi Rijeka s maksimalnih devet bodova, Slaven Belupo je drugi sa sedam bodova, dok Hajduk i Osijek imaju po šest bodova. Dinamo je peti sa četiri boda.

PRIJENOS UŽIVO

Hajduk je okrunio nešto bolju igru pogotkom i pobjedom u sudačkoj nadoknadi iako je Split mogao doći do vodstva 10-ak minuta ranije preko Vidovića i Bagarića. Gosti su bili dominantniji s više posjeda lopte. Zanimljivo, ovo je peta utakmica Hajduka ove sezone i peti put da postižu gol u posljednjim minutama

93' - Kraj utakmice u Parku mladeži između Splita i Hajduka, gosti slave pobjedu u gradskom derbiju

91' - Zolja je glavom zatresao mrežu nakon ubačaja s desnog boka. Kožulj je asistent

91' - GOOOOOOOL!!! Franck Ohandza !!!

90' - igrat će se minuta nadoknade

84' - Nižić je nakratko ostao bez svijesti nakon sudara s Kalinićem, ali nastavit će s igrom

83' - Chvedukas ulazi umjesto Jukića

81' - stopostonu priliku nije iskoristio Bagarić koji je promašio s dva metra. Hajduk teško živi u ovim trenucima

80' - Vidović je jako dobro pucao iz voleja, Kalinić odbio u korner

77' - Mujan ulazi umjesto Saida

75' - Hajduk je stalno pred 16-ercem Splita, ali ne može probiti domaći bunker

72' - odličan dribling Jukića, ali Kalinić mu brani udarac

64' - Lokica uvodi Mišića umjesto Bakaja

63' - opet je Duka u središtu pozornosti, dvaput je odbio vrlo opasne ubačaje gostiju

58' - vrlo lijepa solo akcija i varka Pešića koji pogađa vanjski dio mreže

56' - Sušić je raspalio izravno iz slobodnog udarca, Duka odbija u korner

53' - Gosti nižu kornere, sada se Ismajliju ukazala šansa, ali je slabo pucao glavom

49' - Bagarić je pucao iz teške pozicije, a Kalinić je to lako uhvatio

48' - Sušić je pucao s 20-ak metara, ali preko vrata

46' - počelo je drugo poluvrijeme, Ohandza je u igri...

Hajduk je bio dominantniji u prvih 45 minuta, stopostotnu šansu su imali Erceg odnosno Said, ali Duka je čudesno obranio i spasio Split. Domaćin igra na kontre, ali bez nekih konkretnijih akcija pred gostujućim vratima

45' - kraj prvog poluvremena u Parku mladeži

41' - Erceg je zaprijetio oštrim udarcem, ali Duka je i to obranio

38' - Sušić se probio po lijevoj strani i ubacio, ali obrana Splita u posljednji trenutak čisti ispred Saida

30' - stopostotnu šansu imao je sada gostujući sastav, ali Duka je dvjema fantastičnim intervencijama skinuo udarce iz blizine Ercegu i Saidu

27' - nema većih uzbuđenja u posljednjih 10-ak minuta

17' - Jukić je šutirao nakon odbijene lopte, ali otišlo je to metrima daleko od gola

16' - Sušić je pucao iz daljine, ali loše je zahvatio loptu i Duka je to lakoćom ugrabio u ruke

10' - moglo je biti vrlo opasno pred golom Hajduka, ali Bakaj nije zahvatio loptu koja mu se odbila na nekoliko metara pred Kalinićem

8' - oštar udarac Vlašića iskosa s vrha kaznenog prostora, ali malo preko gola

5' - Hajduk ima više loptu u nogama, ali nema pravih šansi na bilo kojoj strani

1' - Pokušao je Erceg s 20-ak metara, ali Duka je to lakoćom pokupio u ruke

1' - Počela je utakmica Splita i Hajduka u Parku mladeži

04. svibanj 2024 14:40