Piše: HinaObjavljeno: 20. studeni 2016. 18:30

CIBALIA - OSIJEK 0:2 (Ejupi 61', Boban 90+1')

CIBALIA: Matković– Filipović, Zgrablić, Jerbić, Čuljak – Mijoković, Mišić (od 81. Kraljević -) – Baša (od 61. Tiago), Pervan, Crnčević (od 73. Karačić) – Dabro.

Trener: Siniša Sesar 5,5.

OSIJEK: Mikulić – Arsenić, Škorić, Barać, Barišić – Lukić (od 82. Lesjak), Knežević (od 67. Pušić) – Lopa, Vojnović, Perošević (od 77. Boban) – Ejupi.

Trener: Zoran Zekić

-------------------------------------------------------------------------------

U prvoj nedjeljnoj utakmici 16. kola Prve HNL nogometaši Osijeka su slavili u Vinkovcima kod Cibalije s 2-0 (0-0) i vratili se na treće mjesto.

"Slavonski derbi" pripao je Osječanima koji su znali iskoristiti velike pogreške obrane Cibalije.

Osijek je poveo u 61. minuti u akciji u kojoj je Perošević u izglednoj prilici pogrešno zahvatio loptu, pa Knežević glavom pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Muzafer Ejupi napokon sproveo u mrežu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Gabrijel Boban je pogodio za konačnih 2-0 nakon tragikomične pogreške vratara domaćih Matkovića kome je prilikom ispucavanja lopta prošla kroz noge, pa bivšem napadaču Zagreba nije bilo teško zatresti mrežu.

Vodi Rijeka s 41 bodom, Dinamo ima 36. Osijek je treći s 33, Hajduk četvrti s 31 bodom, a Cibalija je ostala pretposljednja s 8 bodova, bodom više od "fenjeraša" Splita.

Dvoboj je pred oko 1600 gledatelja na stadionu HNK Cibalia u Vinkovcima sudio Pajač iz Sv. Ivana Zeline.