CROPIX
DINAMO - RIJEKA 2:1

Modri s prednošću odlaze na uzvrat na Kantridu, slaba Rijeka zabila i ostvarila cilj

U prvoj utakmici polufinala Kupa Dinamo je svladao Rijeku sa 2-1 (0-1). Gosti su poveli golom Leškovića, a preokret su donijeli Machado i Henriquez
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 08. travanj 2015. 14:58

Dinamo putuje na uzvrat polufinala Kupa s 2-1 trijumfom nad Rijekom u sjajnoj utakmic i, vjerojatno najboljoj kojoj smo svjedočili u Maksimiru ove sezone! Bio je to potpuno zaslužen trijumf domaćina koji je stigao preokretom u drugom dijelu dvoboja u kojem je Rijeka igrala pet minuta, a preostalih 89 tek statirala.

Doduše, imali su sreću za saveznika u prvih 45. minuta u kojima su 'modri' imali gredu Pivarića I stativu Šimunovića. Bio je tu I zicer Pjace na samom početku utakmice. Potom je Mitrović s gol linije spriječio pokušaj Henriquza koji se malo kasnije našao sam pred golom I promašio. Bio je to veliki promet Dinama a nikakva zarada. Ivan Vargić je zaključao svoju mrežu.

Unatoč svim prognozama da gosti dolaze na Maksimir s primarnim ciljem da defenzivom sačuvaju 'nulu', Rijeka je krenula otvorenog garda pa plodove takvog pristupa ubrala na samom početku. Udarac iz kuta izveo je Bradarić, a Lešković je u skoku nadvisio Taravela za veliko slavlje Riječana. I to je bilo sve što smo vidjeli od gostiju u prvome dijelu. Do odmora su grčevito branili stečenu prednost I prednjačili agresijom. Vrlo dobri sudac Bruno Marić podjelio je gostima čak pet žutih kartona…

S druge strane, Mamić je neočekivano od prve minute krenuo s Pivarićem na lijevoj strani. Ipak je riječ o igraču koji je prije dva mjeseca bio na operacijskom stolu zbog puknuća metatarzalne kosti. Isto tako, Ademi se oporavio dok je Soudani dobio priliku u nastavku utakmice a ne od prve minte kako se najavljivalo.

Nastavak je donio dominaciju Dinama koju je Henriquez mogao kapitalizrati u 53. minuti, ali prizemni udarac s ruba kaznenog prostora bio je lak plijen za Vargića dok je Soudanijev ubačaj Pivarić poslao nebu pod oblake…

Dvadesetak minuta prije kraja, Kek je izvadio iz igre neprimjetnog Sharbinija a već slijedećeg trenutka Dinamo je izjednačio. Paul Machado prošao je po lijevoj strani I neobranjivo poslao loptu iza Vargića.

Zoran Mamić kao da je osjetio krv pa u igru ubacio Antu Ćorića koji se odmah našao dobroj prilici koju je vratar Rijeke obranio. No, Vargić je bio bespomoćan u 81. minuti kada je Henriquez režirao potpuni preokret. Pinto je ubacio iz auta, Taravel glavom prebacio do Čileanca koji je bio neumoljiv. Do kraja su domaćini mogli preko Ademija i do veće prednosti, ali I ovo je solidna prednost s obzirom na tijek igre.

DINAMO - RIJEKA 2:1 (Machado 70', Henriquez 81' / Lešković 6')

DINAMO: Ježina - Šimunović, Sigali, Taravel - Pinto, Ademi, Machado, Pivarić (od 71. Ćorić) - Pjaca - Henriquez (od 86. Goncalo), Hodžić (od 56. Soudani)

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac - Radošević, Bradarić (od 81. Ivančić) - Jugović (od 62. Vešović), Močinić, Sharbini (od 70. Mišić) - Balaj

KRAJ UTAKMICE

GOOL 80. minuta - Pitno je izveo aut, poslao dugu loptu u kazneni prostor koju je glavom Taravel prebacio za Henriqueza koji iz blizine šalje loptu u mrežu gostiju

79. minuta - Soudani je idealno uposlio Ćorića koji puca s desetak metara, ali Vargić brani

GOOL 70. minuta - Machao je nakon solo prodora iz blizine zakucao loptu iza leđa Vargića za izjednačenje na Maksimiru

67. minuta - Machado je zapucao s dvadesetak metara i poslao loptu visoko iznad grede iako je imao puno boljih opcija

66. minuta - Soudani je odlično pronašao Pivarića čiji udarac s pet metara iskosa odlazi visoko iznad grede

53. minuta - Šimunić je odlično dao za Pivarića koji šalje na desetak metara, ali obrana Rijeke kratko otklanja opasnost jer lopta je potom stigla do Henriqueza čiji slabi udarac brani Vargić

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minuta - Pivarić je nakon solo prodora odlično uposlio Pjacu koji puca s desetak metara, ali Vargić brani

36. minuta - Dinamo je zaradio indirektan udarac na desetak metara, a nakon odlične akcije u kojoj je Pivarić ostavio kratko za Pjacu, ovaj je iz blizine pogodio u blok Rijeke

29. minuta - Pivarić je ubacio u šesnaesterac, a nakon što je obrana Rijeke loše reagirala na ubačaj lopta se odbila do Henriqueza koji ju je topovskim udarcem s pet metara iskosa poslao na Maksimirsku ulicu

25. minuta - Dinamo ima puno više od igre, ali još uvijek nije uspio pogoditi mrežu gostiju, dok su Riječani s druge strane iz jedine prilike zatresli mrežu Modrih

15. minuta - Nakon ubačaja u kazneni prostor Šimunović je pucao glavom, pogodio gredu, a na odbijenu loptu naletio je Henriquez koji ponovno puca glavom, ali Mitrović izbija s crte

GOOL 6. minuta - Bradarić je ubacio iz kornera, a Lešković ju je s pet metara zakucao u mrežu Dinama za vodstvo Rijeke

5. minuta - Nakon ubačaja iz kuta Balaj je pucao glavom s desetak metara, ali Ježina brani

3. minuta - Pjaca je s desne strane poslao loptu na desetak metara za Henriqueza, koji iz odlične situacije ne pogađa mrežu gostiju

1. minuta - Počela je utakmica!

27. travanj 2024 02:45