CROPIX
KVALIFIKACIJE ZA EURO

'MINI VATRENI' DEKLASIRALI BJELORUSIJU U JEDNOJ OD UTAKMICA GENERACIJE Fantastični Vlašić se partijom za pamćenje ozbiljno najavio izborniku Daliću

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti napravili su veliki korak ka plasmanu na EURO 2019 pobijedivši u 1. kvalifikacijskoj skupini u Grodnom Bjelorusiju s 4-0.
Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 10. rujan 2018. 19:54

BJELORUSIJA - HRVATSKA 0:4 (Jakoliš 16', Šunjić 44', Halilović 46', Brekalo 65')

BJELORUSIJA : Scherbitski - Ivanov, Volkov, Pechenin, Ebong, Klimovich, Antilevski (od 57. Lisaković) , Berezkin, Shevchenko (od 75. Jablonski), Pavlovets, Shvetsov

HRVATSKA: Posavec- Uremović, Ćaleta-Car, Benković, Sosa - Mudražija (od 70. Knežević), Šunjić- Halilović, Vlašić, Brekalo - Jakoliš.

Bravo i veliki pljesak za Gračanove momke, deklasirali su Bjelorusiju u jednoj od 'utakmica generacije' (4:0). Euro, kucamo na vrata! Ne samo to, u ponedjeljak smo vidjeli svu raskoš ove U-21 vrste, osim Duje Ćalete-Cara, koji je već A reprezentativac, prema Vatrenima sigurnim koracima kreću Brekalo, Sosa i Vlašić! Veliki je dobitak utakmice u Bjelorusiji.

Pamtit ćemo ovu godinu, definitivno, ona je svakako godina hrvatskog reprezentativnog nogometa. Nakon što su Vatreni u Rusiji postali doprvaci svijeta postigavši najveći uspjeh u povijesti našeg sporta, slekcija U-21 na najboljem je put da se plasira na Europsko prvenstvo 2019. godine. Nakon trijumfa u Bjelorusiji, sve naši mladići drže u svojim rukama, pod kontrolom. Sad ih očekuje sudar s Grcima ako oni padnu, eto 'Gračanovih beba' na Euru. San Marino u posljednjem kolu nam ipak neće moći ništa.

Znali su naši dečki koliko je važna ova utakmica u Grodnom, a u nju su krenuli - besprijekorno. Žestoko, agresivno, visokim presingom. Već na samom startu su pokazali da su kvalitetniji od Bjelorusa, odmah su se nametnuli, pokazivali svoju nogometnu raskoš. Već zarana, u petoj minuti Brekalo je bio u sasvim zgodnoj prilici, ali je vratar Bjelorusije bio mrvu brži. Inače, kad smo već kod te lijeve strane mlade vrste, tu su kompletnu utakmicu sjajno ordinirali, sve kontrolirali i dominirali Borna Sosa i Josip Brekalo, naš bundesligaški dvojac iz Stutgarta i Wolfsburga. Dobro veli Zlatko Dalić, to su momoci za Vatrene. U ponedjeljak je to postao i Vlašić!

Zagreb, 270318
Stadion Velika Gorica.
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo U-21, susret izmedju Hrvatske i Moldove.
Na fotografiji: Nikola Vlasic.

Domaćini su nešto polušali preko Ševčenka, opasno je opalio i osmoj minuti, ali onda se sve okrenulo na hrvatsku stranu. Nikoli Vlašiću očito godi moskovski zrak, preporodio se u CSKA. U Bjelorusiji je Niksi bio odličan, prodoran, nezadrživ. Zahvaljujući njegovim asistencijama Hrvatska je u prvom poluvremenu vodila s 2:0, riješila sve dvojbe. Vlašić je jednostavno dominirao, djelovao je superiorno, takav se sigurno najavio i Zlatku Daliću. Niksi je to sve radio 'od prve', lijevo-desno. Bilo ga je užitak gledati. Šteta što u 10-toj minuti njegov slobodni udarac s nekih 18 metara nije 'legao' centimetar niže, ovako je pogladio gredu. Ali, Vlašić je upisao tri asistencije! Mogao je još jednu, ali je Jakoliš promašio 'zicer'.

Dobar je bio i Alen Halilović, treći pogodak postigao je maestralno, još da koji puta malo više pripazi na svog igrača kad ovaj ide u napad, sve bi izgledalo još bolje. Zapravo, mlada hrvatska vrsta je generalno izgledala dobro, kompaktno, ozbiljno, organizirano. Jakoliš je u napadu bio goropadan, Šunjić je igrao prefesorski, Ćaleta-Car i Benković su obrambene probleme rješavali dominantno, bez greške, a Posavec je u 41. minuti sjajno intervenirao, da nije Bjelorusi bi tada iznenadili. Mudražija je na početku bio malo impresioniran, kasnije se dizao, Uremović je opravdao uvrštavanje u momčad.

Makar je sve bilo jasno i nakon prve dionice, 'točka na i' stavljena je pogotkom Alena Halilovića početkom drugog poluvremena. Do kraja su Gračanovi momci postigli još jedan pogodak preko Brekala i uglavnom mirno kontrolirali utakmicu, stvarali šanse, nisu stajali, Bjelorusi su na kraju dobro prošli. Rezultat ne pokazuje pravo stanje stvari, naši su bili bolji za još nekoliko pogodaka. Ali dobro, neka ih 'uvale' Grcima.

LIVE PRIJENOS:

BJELORUSIJA U21: Scherbitski - Ivanov, Volkov, Pechenin, Ebong, Klimovich, Antilevski, Berezkin, Shevchenko, Pavlovets, Shvetsov

HRVATSKA U21: Posavec - Uremović, Ćaleta-Car, Benković, Sosa - Mudražija, Šunjić - Halilović, Vlašić, Brekalo - Jakoliš.

KRAJ UTAMICE

78. minuta - Zapucao je Halilović iz daljine, ali bio je to lagan posao za vratara Bjelorusije

65. minuta - Brekalo se sjajno priključio iz drugog plane, zabio u samo srce kaznenog prostora i iskosa poslao i četvrtu loptu u mrežu Bjelorusije

GOOOOL 46. minuta - Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Hrvatska je uspjela po treći put zatresti mrežu domaćina. Ovog puta Halilović se upisao na listu strijelaca

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOOL 44. minuta - Dinamov Šunjić odapeo je 'bombu' iz daljine, a lopta se od vratnice odbila u mrežu za povećanje vodstva

40. minuta - Antilevski je opalio s ruba kaznenog prostora iskosa, a njegov opasan udarac Posavec odbija u korner. Bila je ovo najbolja prilika za domaćine u prvom poluvremenu

26. minuta - Pokušao je Brakalo čak dvaput s ruba šesnaesterca, ali lotpa je od bloka odtišla u korner

22. minuta - Halilović je zapucao s dvadesetak metara, ali lopta je prošla malo pored desne vratnice

GOOOOL 16. minuta - Sjajnu loptu u prostor dao je Vlašić za Jakoliša koji ulazi u kazneni prostor i preciznim prizamnim udarcem šalje loptu u donji desni kut za vodstvo Hrvatske

10. minuta - Pucao je Nikola Vlašić iz slobodnog udarca, ali lopta je odsjela na gredi

5. minuta - Nakon jedne sjajne akcije Brekalo je zapucao iz blizine, ali njegov slab udarac bio je lagan posao za vratara domaćih

1. minuta - Utakmica je počela!

23. travanj 2024 16:24