screenshot
MLADI VATRENI

MLADI VATRENI STIGLI DO JEDNE OD NAJVEĆIH POBJEDA U POVIJESTI! BIŠĆANOVA VOJSKA UTRPALA SEDAM KOMADA 'Novi' napadač Dinama zabio hat-trick

Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 14. listopad 2019. 23:08

Prema očekivanju, uvjerljiva je bila mlada U-21 Hrvatska protiv San Marina. Razlika u kvaliteti bila je ogromna, a shodno tome i rezultat. Domaćini na svom stadionu u Serravalleu gdje su se igrale utakmice Europskog prvenstva ove godine, nisu mogli biti niti solidan sparing partner.

Bišćanovi dečki su pokazali tko je gazda već u prvom poluvremenu kad su zatrpali domaću mrežu. Posebno je raspoložen bio Dinamovac Sandro Kulenović, mladi centarfor u prvoj je dionici postigao tri pogotka, a pridružili su mu se Ivanušec i Bistrović. U drugoj dionici priča je bila ista, samo što Bišćanovi dečki nisu postigli toliko pogodaka kao u prvom dijelu. Izbornik je napravio i nekoliko izmjena, pa domaći dečki mogu biti zadovoljni što su drugo poluvrijeme izgubili samo s dva pogotka razlike.

Još jednom je zabio Luka Ivanušec, a pridodao se svojim pogotkom Vinko Soldo koji je na startu drugog poluvremena ušao umjesto Šutala. Uglavnom, bila je to klasična igra mačke i miša u kojoj je miš zaista gadno nastradao. Ovom pobjedom mlada hrvatska vrsta osvojila je prva tri boda u svojoj kvalifikacijskoj skupini. Kao što vjerojatno znate, u prvoj utakmici na Šubićevcu U-21 vrsta je poražena od Škotske (1:2).

Nakon te utakmice Nenad Gračan je podni ostavku, a novi izbornik je postao Igor Bišćan. U dvije startne utakmce Bišćan je sjajno startao. Prvo je u prijateljskoj utakmici njegova vrsta pobijedila Mađarsku u prijateljskoj utakmici s 4:1, a jučer je totalno izdominirala San Marino. Nako što je apsolviran autsajder, slijede okršaji u kojima će se krojiti sudbina mlade vrste kad se radi o plasmanu na Europsko prvenstvo. Ovo je ipak bilo samo zagrijavanje i razgibavanje za ono što slijedi.

SAN MARINO - HRVATSKA 0:7

SAN MARINO: De Angelis - Moretti, Cevoli (od 75. Quaranta), Valentini, Ceccheti(od 89. Colonna) - Dolcini - Tomassini, Ceccaroli (od 75. Nanni), Michelotti (od 60. Babboni), Raschi - Pancotti (od 90. Averhoff) Izbornik: Fabrizio.Costantini

HRVATSKA: Šemper - Šverko, Šutalo (od 46. Soldo), Jalaica, Bradarić - Moro (od 46. Lepinjica), Nejašmić (od 30. Bistrović), Ivanušec - Ćuže (od 64. Posavec), Kulenović, Marin (od 70. Dolček). Izbornik: Igor Bišćan

26. travanj 2024 01:34